Forum

Networke bağlanan v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Networke bağlanan ve İnternete çıkamayan PC

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
968 Görüntüleme
(@SedatYetis)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Makine ip alıyor ağdaki cihazlara ulaşabiliyor fakat ana sunucuya gitmiyor. ping attığımda aşağıdaki resim çıkıyor.

Ping Hata

Gönderildi : 08/09/2015 16:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ethernet kartını değiştirebilir misiniz? Ayrıca kabloyu denediniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/09/2015 01:34

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

rıza hocama ek olarak server kısmında pinge kapalı olabilirmi? veya firewall kısmının pinge kapalı olabilirmi 

Gönderildi : 09/09/2015 01:45

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Ana sunucu dediğiniz cihazın ve pc nin işletim sistemleri nelerdir? PC'den ping 8.8.8.8 yaptığınızda aldığınız cevap nedir? Farklı bir PC'den de ana sunucuya ping atmaya çalıştığınızda ne cevap alıyorsunuz?

Gönderildi : 09/09/2015 02:12

(@SedatYetis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ethernet ve kabloda sorun yok çünkü ilginç bir şekilde akşamüstü internete bağlanıyor?

Gönderildi : 10/09/2015 19:04

(@SedatYetis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Oğuzhan Bey,

Sunucu dediğim interneti aldığım modem. IP dağıtım işini de o yapıyor.

Ben Logo server vb. ağdaki pc lere ulaşabiliyorum. ama internete çıkamıyorum. ağdaki diğer pcler internete çıkabiliyor. 

makinalar win7 - farklı pc den denediğimde sorun yok, veri kaybı yok. 

bir de ilginç bir şekilde 2den sonra pc internete çıkıyor. net saati yok ama akşamüstü bağlanabiliyor. Virüs programı ayarlarını kontrol etmedim. Baştan sonra inceleyeceğim. Onun dışında buna sebeb olacak bir fikriniz var mı?

Gönderildi : 10/09/2015 19:08

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

Sedat Bey,

Modem dediğiniz ürün bir UTM veya Firewall/Router olabilir mi? Üzerinde zamanlanmış bir kural vardır ve bahsettiğiniz senaryo o şekilde gerçekleşiyor olabilir.

Gönderildi : 10/09/2015 21:00

(@SedatYetis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yok oğuzhan bey bildiğiniz airties modem, buradan Hp v1910 switche gidip oradan kablolar dağılıyor katlara. Ama böyle bir kural olsa, sadece o makine nasıl etkileniyor. Açıkçası 1 hafta önce bu sorun yoktu, burası bir okul ve sezon açılınca bir öğretmenler göreve başladı, ve bu sorun çıktı. saate göre internet veriyor:)

Gönderildi : 10/09/2015 22:46

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member

Sabit ip adresli bir cihaz sistemde olabilir ve sorun yaşadığınız cihaz ile ip adresleri çakışıyor olabilir. Sorun yaşadığınız cihazın ip adresi otomatikte mi?

Gönderildi : 11/09/2015 01:27

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Ben de Oğuzhan bey gibi düşünüyorum. Aynı IP adresine sahip bir başka cihaz ağda dolaşıyor olabilir. Bununla birlikte DNS ayarlarını da kontrol eder misiniz.

Gönderildi : 11/09/2015 14:56

(@SedatYetis)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Oğzuzhan Bey,

IP kontrol ettim hatta boşta bir ip verdim elle ama yine de bağlantı sorunu yaşanıyor. Ama sorunun pc de olduğu netleşti. İr çok ters işlem yaptım ve sadece o pc sorun çıkartıyor. Artık gün içinde net gleiyor bazen gidiyor. Cihaz notebook -onboard her şey- ethernet vb donanımsal sıkıntı dışında sizce nasıl bir sorun olabilir. Cşhaza networke bağlanıyor ip alıyor. serverdan program bile çalıştırıyorum. Ama nete çıkmıyor. Mesela şu an düzeldi ama bir süre sonra yine gidiyor?

Gönderildi : 17/09/2015 17:57

Paylaş: