Forum

D-Link DAP2690 Wire...

Bildirimler
Hepsini Temizle

D-Link DAP2690 Wireless Sorunu

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
602 Görüntüleme
(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bulunduğum kurumda her katta 2 adet D-link Dap-2690 model Access Point mevcut. AP ler direk kablo ile switchlere bağlılar. Son zamanlarda sürekli bağlantılarda kopma ve bağlanılsa dahi internete girememe sorunları yaşıyorum. 

Yaz dönemi olduğu için personel sayısı oldukça az. Kablolu bağlantılarda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Bu sorunlar tek bir AP de olmuyor.

Bu konuda çözüm önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

Gönderildi : 18/08/2015 13:03

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

AP'ler üzerinde DHCP açıkmı peki? 

Gönderildi : 19/08/2015 12:35

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Nedenini bilmediğim bir şekilde oluşan bu sorun nedenini bilmediğim bir şekilde çözülmüş görülüyor. Bu sabah dan şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Sorun olduğunda yeniden yazacağım teşekkürler.

Gönderildi : 19/08/2015 17:53

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorunum bugün yeniden devam etmeye başladı.

AP'lerde dhcp ler kapalı.

Gönderildi : 20/08/2015 15:22

(@muratkoseoglu)
Estimable Member

AP lerin almış olduğu IPleri muhtemelen DHCP den reserve etmediyseniz WİFİ acık cep telefonu alabiliyor. Bu sık sorunları müşterilerimizde çok sık yaşıyoruz. DHCP yi kontrol edermisiniz.

Gönderildi : 20/08/2015 15:26

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

AP'lerin IP'leri Statik. Dhcp den otomatik almıyorlar.Örneğin, cep telefonum bağlanıyor ve internete çıkıyor ama bilgisayarım bağlanamıyor. Yada ikiside bağlanamıyor gibi sorunlar yaşıyorum. Dün çok iyiyken bugün yine sorun oldu.

Gönderildi : 20/08/2015 15:56

(@muratkoseoglu)
Estimable Member

AP'lerin IP'leri Statik. Dhcp den otomatik almıyorlar.Örneğin, cep telefonum bağlanıyor ve internete çıkıyor ama bilgisayarım bağlanamıyor. Yada ikiside bağlanamıyor gibi sorunlar yaşıyorum. Dün çok iyiyken bugün yine sorun oldu.

DHCP den modemlere verdiğiniz static IP leri alan başka bir cihaz olabilir. Bunu kontrol edermisiniz. 

Gönderildi : 20/08/2015 16:07

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

IP'leri alan başka cihaz görünmüyor.

Şunu denedim. AP'lerin kanal ayarlarını otomatik yerine manuel ayarlayıp farklı kanalları seçerek düzenledim. Şuan bunu deniyorum.

Merak ettiğim AP'lerde antenlerin nereye doğru baktığı önemli mi? Nasıl durmalı?

Gönderildi : 21/08/2015 12:53

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

peki internete çıkmayan cihazların bir tam ip lerini kontrol edermisin ıp alıyorsa internete çıkamıyorsa  ip alırken bir sıkıntı yaşıyor olabilir bir onu kontrol etmeni öneririm

Gönderildi : 21/08/2015 13:40

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bazen bağlanabiliyor ve IP alamıyordu. Bazen de hiç bağlantı kuramıyordum. Bahsettiğim kanal değişikliklerini dün akşam yapmıştım. Şuan hala gözlemliyorum ve bir sorun yok gibi görünüyor. Sonucu buraya yazacağım.

Gönderildi : 21/08/2015 13:48

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Malesef çalışmadı. Öğleye kadar herşey çok güzeldi. Düzeldiğini sandım ancak öğle vakti aynı sorunlar yine başladı. Başka önerileriniz varmı ?

Gönderildi : 21/08/2015 19:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

İçerisinde loggin kısmında logları inceleyin. Firmwire update yapmanızı da ayrıca öneririm. Öğleye kadar çalışıyor sonrasında kesiliyorsa ya ısı etki ediyordur, ya da içerisindeki os sıkıntı yaratıyordur.

Gönderildi : 05/09/2015 04:14

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tüm firmwire upda leri de apılmıştı.

Sorunun kaynağı buldundu. Bir bilgisayarın aşırı paket gönderiminden kaynaklanıyormuş. O bilgisayarı bulabilmek için epey gezinmem gerekiyordu. Ancak bunu yapmak yerine Mac Filter ile onu tüm AP'lerden engelledim. Ancak o bilgisayarda ne olduğunu anlayabilmem için bir şekilde bulmam gerek. Bunu daha geniş bir zamanımda yapacağım. Umarım o zamana kadar bilgisayar sahibi ben giremiyorum diyerek kendisi bana gelir 🙂

Öneriler için teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/09/2015 14:27

Paylaş: