Forum

kablolu IP kamerayi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kablolu IP kamerayi, kablosuz olarak kullanmak

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@SELCUKKACAR)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

1.  Elimde 4 adet kablolu IP kamera bulunmakta bir sitenin güvenliği için, bunları kablosuz olarak kullanmak istiyorum. Kuracağım LAN'da 4 adet kameranın görüntüsü kablosuz aktarımla 1 noktada toplanacak ve güvenlik izleme yapacaktır.  
  2. Noktadan noktaya protokol ile mi her bir kamerayı merkez alıcıya aktarmalıyım ?
  3. Wireless 2.4 Ghz veya 5 Ghz network ürünleri mi kullanmalıyım (Antenli modemler) yoksa radio frekansı kullanıp yönlendirilmiş antenler mi kullanmalıyım ?
  4. Kısacası nasıl bir toploji oluşturmalıyım ? Önereceğiniz ürünler var mıdır ?

Cevap verecek arkadaşlar çok sağolun...

Gönderildi : 16/08/2015 04:20

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Öncelikle forum kuralları gereği başlığın ve içeriğin tamamı büyük harfler ile oluşmamalı buna dikkat ediniz ve değiştiriniz. Kameranızın kablosuz özelliği var mı? Ayrıca görüntü aktarımı sağlam ağ ister varsa bile bu yeterli olabiliyor mu? Üretici firma ile görüştünüz mü?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/08/2015 20:55

(@SELCUKKACAR)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Rıza bey, kameranın kablosuz özelliği yok.sadece poe li ethernet girişi var..Sağlam ağ ister derken yonlendirilmis antenlerle aktarım değilde, dce, dte cihazlarıyla yerrel ağ kurulmasi gerektiğini soylemissiniz sanırım. Sağlam agdaki bant genişliği ne olmalı minimum requitements'ler nelerdir ? Sizin cozumunuzde mutlaka router kullanmam gerekecek sanırım..Rıza bey bir topoloji sunabilir misiniz ?

Gönderildi : 16/08/2015 21:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Valla biz gigabit switc kullanıyoruz poe olarak. Kablosuz aktarım bence sağlıklı değil. Ip kamera sistemlerinde sorunsuz kayıt, sorunsuz izleme ve sorunsuz arşiv için geniş bir bant genişliği şart. Başınız ağrımasın istiyorsanız kesinlikle kablolu yapı kullanın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/08/2015 12:19

Paylaş: