Forum

Router Öneri?

Bildirimler
Hepsini Temizle

Router Öneri?

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
527 Görüntüleme
(@SalihAMMAN)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İnternet kafe de uydunet kullanılmakta. Malum uydunet netmaster marka modemlerin çok fazla fonksiyonlarıda yok. Kablosuz veya kablolu olarak kendi cihazlarını kullanmak isteyen müşterilerin internete çok yüklenmelerinden ötürü router almayı düşündük. Bunun sayesinde bandwidth sınırlaması getireceğiz. 

Asus RT-N12 acaba uygun olur mu? Bu router ın arayüzünü gösterin bir videosunu izledim. Tüm bağlı cihazları için bantgenişliği ataması yapıyor. Acaba mac adreslerine göre bant geniliği atayabilir miyiz bu cihaz ile? Çünkü tüm cihazlara aynı sınırlamaları değil her cihaz için farklı sınırlama getirmek istiyorum. Yada alternatif olarak ne yapmalıyım. Teşekkürler.

Gönderildi : 08/08/2015 17:36

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Band genişliği noktasında, mac bazlı olmasada, ip bazlı olarak, draytek ürünlerini incelemenizi tavsiye ederim.

türkiye tedarikçisi simet, alev hanım ile görüşebilirsiniz.

free bir çözüm isterseniz pfsense tarafına bakabilirsiniz.

keyifli çalışmalar

Merhaba,

İnternet kafe de uydunet kullanılmakta. Malum uydunet netmaster marka modemlerin çok fazla fonksiyonlarıda yok. Kablosuz veya kablolu olarak kendi cihazlarını kullanmak isteyen müşterilerin internete çok yüklenmelerinden ötürü router almayı düşündük. Bunun sayesinde bandwidth sınırlaması getireceğiz. 

Asus RT-N12 acaba uygun olur mu? Bu router ın arayüzünü gösterin bir videosunu izledim. Tüm bağlı cihazları için bantgenişliği ataması yapıyor. Acaba mac adreslerine göre bant geniliği atayabilir miyiz bu cihaz ile? Çünkü tüm cihazlara aynı sınırlamaları değil her cihaz için farklı sınırlama getirmek istiyorum. Yada alternatif olarak ne yapmalıyım. Teşekkürler.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/08/2015 12:15

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bu sınırlamayı mac adresi üzerinden yapacak cihazlarda vardır eminim ama ben bilmiyorum. Çünkü ip değişkenlik gösterebilir ve sıkıntı yaratabilir. Bu yüzden mac üzerinden sınırlama getirmem şart. Bunun için router kullanmak istiyorum.

Ayrıca Draytek ürünleri çok pahalı. Benim daha uygun fiyatlarda bir router ile bu işi çözmem lazım. 

Gönderildi : 10/08/2015 14:49

(@ilyasYILDIZ)
Gönderiler: 441
Honorable Member

Mikrotik ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 10/08/2015 17:50

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Mikrotik ürünleriyle bu söylediklerinizin hepsini yapabilirsiniz, yalnızca yapılandırma bir miktar karmaşık.

Gönderildi : 10/08/2015 19:40

(@alperenselcuk)
Gönderiler: 284
Reputable Member

Mikrotik ucuz ve güzeldir her işi görür.

Gönderildi : 10/08/2015 20:29

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Turan Coşkun Hocam'a katılıyorum. Draytek ürünleri ile işini sorunsuz çözebilir, stabil çözümler üretebilirsin. Tavsiye ederim. Bind IP to MAC ile IP-MAC eşleştirmesi yapabilir daha sonra Bandwith yönetiminde IP bazlı bandwith yönetimi yapabilirsin, işini görecektir.

Gönderildi : 11/08/2015 13:23

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tüm tavsiyelerinizi değerlendiriyorum. Hepinize değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/08/2015 17:51

Paylaş: