Forum

Network Problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Problemi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar iyi akşamlar.İçinden çıkamadığım bir mesele var sizlerin değerli yorumlarına ihtiyacım var.

AirTies 5760 modem aldım.Zyxel 16 portlu switch aldım.Kurulumu yaptım ofislerde kullanılıyor.Bu switchden yaklaşık 90 metre ileriye bir switch daha koymam gerekiyor.Buraya çekilen kablonun switch den ilk çıkışı yaklaşık 20 metresi cat6.Kalan bölümü cat 5.Bu iki kablo boncukla birbirine ekli.90 metre ileride notebook a girdiğim zaman Ip alıp nete çıkıyor.Switch bağladığım zaman ip alamıyor ve switch in üzerindeki lamba veriyi algılamıyor.

Daha önce yaklaşık 140 metre ileriden switch çalışmıştı ve böyle birşey yapmamıştı.Sebebi nedir.

İyi akşamlar. 

Gönderildi : 05/08/2015 03:54

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Yaptığınız kablo eki tavsiye edilen bir uygulama değil, üstelik iki farklı tip kabloyu eklemişsiniz. Notebookta çalışıp switch te çalışmıyorsa kabloyu cross çakmanız gerekir, böyle bir deneyin.

Gönderildi : 05/08/2015 11:35

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar iyi akşamlar.İçinden çıkamadığım bir mesele var sizlerin değerli yorumlarına ihtiyacım var.

AirTies 5760 modem aldım.Zyxel 16 portlu switch aldım.Kurulumu yaptım ofislerde kullanılıyor.Bu switchden yaklaşık 90 metre ileriye bir switch daha koymam gerekiyor.Buraya çekilen kablonun switch den ilk çıkışı yaklaşık 20 metresi cat6.Kalan bölümü cat 5.Bu iki kablo boncukla birbirine ekli.90 metre ileride notebook a girdiğim zaman Ip alıp nete çıkıyor.Switch bağladığım zaman ip alamıyor ve switch in üzerindeki lamba veriyi algılamıyor.

Daha önce yaklaşık 140 metre ileriden switch çalışmıştı ve böyle birşey yapmamıştı.Sebebi nedir.

İyi akşamlar. 

Mesafe switch bağlantısı için uygun değil, taşınabilir cihazda da yoğun veri alışverişi yapsanız kayıplar olacaktır. 

Gönderildi : 05/08/2015 12:53

Paylaş: