Forum

kablolu bağlantıda ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kablolu bağlantıda kopma sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@mehmetpolatkan)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar iki bina arasında internet erişimi için bağlantı yaptık ama sürekli bağlantı kesilip geliyor , şöyleki  225 mt mesafeye cat 6 ethernet kablosu çektik 90.ncı mt.de tplink switch kullanıp en sonada kablosuz kullanım amacıyla önce logilink acces point sonrada inca acces point taktık her ikisindede sürekli bağlantı kesilip bağlanıyor en uca acces pointten önce tekrar switch taksam ve access pointi switche bağlasam kesilme önlenirmi yada ne yapmalıyım. 

Gönderildi : 30/07/2015 19:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Maliyeti biraz var ama bence 225 metre mesafeyi bu şekilde bağlamak yerine fiber olarak bağlayın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/07/2015 22:29

(@mehmetpolatkan)
Active Member
Konu başlatıcı

tavsiyeniz için teşekkür ederim ama hem maliyetli hemde şu an tesisat çekildi üstelik bayağı masrafıda oldu , şu an sadece merak ettiğim access pointi switche bağlasam kesintiyi önliyebilirmiyim.

Gönderildi : 31/07/2015 12:52

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Belki AP lerde kesinti vardır. Ana lokasyondan AP ye süresiz ping başlatın, karşı tarafta kesilme olduğunda ping ekranında kesilme var mı gözleyin. AP nin önüne switch koymayı deneyebilirsiniz ya da aradaki TPLink switchi daha iyi bir marka ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 31/07/2015 13:09

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member

access point sorunu olduğunu düşünüyorum. access pointi çıkartıp yerine notebook takıp karşı tarafa ping atmayı deneyebilirsiniz. ping kaybı olursa data kablosunda olmuyorsa acceess point tarafındadır. 

Eğer data hattı ise ilk etapta RJ45 konnektörleri değiştirirsiniz. İşe yaramazsa toprak hattında sorun olabilir.

Eğer access point ise firmware update kontrolü yaptıktan sonra 20/40 hz ayarını 20 hz yapıp auto kanaldan sabit bir kanala çekmeyi deneyebilirsiniz. 

Gönderildi : 31/07/2015 13:25

(@mehmetpolatkan)
Active Member
Konu başlatıcı

Belki AP lerde kesinti vardır. Ana lokasyondan AP ye süresiz ping başlatın, karşı tarafta kesilme olduğunda ping ekranında kesilme var mı gözleyin. AP nin önüne switch koymayı deneyebilirsiniz ya da aradaki TPLink switchi daha iyi bir marka ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

switch markası için tavsiyeniz ne olabilir en azından onu bir deniyebilirim 

Gönderildi : 31/07/2015 15:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Hp denemenizde yarar var. Eko sınıf olarak 3com ürünleri var buda Hp olarak satılıyor. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/07/2015 16:38

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Rıza Hocam'ın da söylediği gibi HP veya SMC yi deneyin derim.

Gönderildi : 31/07/2015 17:06

Paylaş: