Forum

İnternete çıka...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternete çıkamayan PC

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@SedatYetis)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2 Adet internet hattımız var birini laboratuvar için diğerini çalışanlar için kullanıyoruz. Bir odadaki PC yi ağa bağladığımda internete çıkmıyor, direk modeme bir kablo ile denediğimde yine olmuyor. Ama diğer hattın olduğu ağa takınca çalışıyor?

Sizce sebebi ne olabilir? 

Teşekkürler 

Gönderildi : 13/05/2015 11:43

(@guneyoktayli)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Merhaba,

2 Adet internet hattımız var birini laboratuvar için diğerini çalışanlar için kullanıyoruz. Bir odadaki PC yi ağa bağladığımda internete çıkmıyor, direk modeme bir kablo ile denediğimde yine olmuyor. Ama diğer hattın olduğu ağa takınca çalışıyor?

Sizce sebebi ne olabilir? 

Teşekkürler 

Tam olarak yapınızı bilmiyorum fakat aklıma gelen şeyler,modem yapılandırmanız farklı en basiti internete çıkamayan ağda pc otomatik ip alabiliyor mu? Bu modemde bir firewall, mac filter gibi bir filtre var mı? Bunlara bakarsanız sorunu çözeceksinizdir. Diğer modem ayarları ile bu ağdaki modem ayarlarını karşılaştırabilirsiniz. Örn: DHCP otomatik-açık-kapalı gibi? 

Gönderildi : 13/05/2015 11:49

(@SedatYetis)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Söylediklerinizi kontrol ettim. Filtrelemeler MAC adres üzerinden ama yine de temizledim, kapadım ama bir türlü sonuç alamadım. Switche değil de modeme direk taktım kabloyu yine olmadı. Zaten bahsettiğim modemden yaklaşık 10-15 cihaz interenete çıkıyor  ama bu makina nedense internete çıkmıyor. hatta ip de almıyor.

Diğer modeme takıyorum hemen sorun kalkıyor.

???

Gönderildi : 21/05/2015 23:55

Paylaş: