Forum

Ağda yazıcı paylast...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağda yazıcı paylastirma ile ilgili

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@AyseSendil)
Gönderiler: 166
Estimable Member
Konu başlatıcı

Işletim sistemi Windows 7 olan pc ye bir usb yazıcıyi tanıtıp aynı ağdaki diğer bilgisayarda bu yazıcıyı bulup paylaşıma açıyorum . Bu pc den bu yazıcıya safya gönderiyorum . Yazdırır . Ama her diğer pc yeniden açıldığında yeniden yazıcı bulmam ve paylaştırmam gerekiyor . Neden oluyor bulamadım . Ne yapabilirim 🙁

Gönderildi : 12/05/2015 14:07

(@AzadAzadoglu)
Gönderiler: 184
Reputable Member

Merhaba,

Probleminiz Kullanıcı adı ve şifre tanımama ile ilgili .

Yazıcıya kurduğunuz bağlantı yolunu tekrar girin, o pc' nin yetkili kullanıcı adı ve şifresini girerken alt tarafta " Beni Anımsa " butonunu tıklayın.. Tekrar reset olduğunda kullanıcı adı ve şifre sormadan yazıcıya bağlantı kuracaktır. Örneğin; 192.168.1.10' dan paylaştırılan yazıcıya bu adres üzerinden giderken kullanıcı adı ve şifre sormadan bağlantı kuruyorsa, ya yazıcı paylaştırılan pc' de şifre yoktur. Kullanıcıya şifre oluşturun. Eğer var ise ve beni anımsa işaretlenmiş ise farklı bir durum mevcut. Bunları deneyip tekrar cevap dönünüz. 

Gönderildi : 12/05/2015 15:51

(@AyseSendil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ama o bilgisayara tanımlarken kullanıcı adı ve şifre istemiyor . IP den yazıcı yüklü pc e yazıcılara ulaşıp seçince sürücüsü yükleniyor ve yazdırıyor. Şu halde kullanici adı ve şifreyi nereye giricem ?

Gönderildi : 12/05/2015 16:42

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member

Merhaba;

Kullandığınız pc windows sürümü ve bağlantı kurduğunuz windows sürümü nedir ? 

Gönderildi : 13/05/2015 00:03

(@AyseSendil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ikisi de win 7 pro 

Gönderildi : 13/05/2015 12:20

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member

Merhaba;

"Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Kimlik Bilgisi Yöneticisi\Windows Kimlik Bilgisi Ekle"  seçeneklerine kadar gelin.  Burdan yazıcının kurulu olduğu pc ip sini girin ve o pc' nin kullanıcı adı şifresinide girin. Tamam deyip çıkın, bu süreçten sonra aynı sıkıntı yaşanmaması gerek. Yazıcı kurulu pc' de şifre yok ise, şifre oluşturun mutlaka. 

iyi çalışmalar.. 

Gönderildi : 13/05/2015 13:31

(@AyseSendil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim denicem 

Gönderildi : 13/05/2015 13:47

(@AyseSendil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Burda ip girerken başına \\  yazmam gerekir mi?

Gönderildi : 14/05/2015 00:07

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member

Hayır gerekmez. İşlemleri yaptıysanız, son durum nedir acaba ? Geri bildirim yapar mısınız ..

iyi çalışmalar.. 

Gönderildi : 14/05/2015 13:10

Paylaş: