Forum

İnternet Hızı Yavaş

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet Hızı Yavaş

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,043 Görüntüleme
(@SalihCanYILMAZ)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ana Server'ımız eski binamızda,yeni binamıza ise internet Ana Server'dan Access Point aracılığıyla veriliyor. Ancak şöyle bir sorun var.Yeni binamızda internet hızının yavaşlığından şikayetçiler.Ben TTNET ile bu durumu görüştüm.Telekom kendilerinde bir sorun olmadığı söyledi.Bende Switch'e data kablosunu bağladım ve 195.175.39.39 a ping attım.Ping ler normal gözüküyor.Aynı zamanda Cyberoam tarafına da ping attım.Ancak ping lerde bir sorun gözükmedi. Bu konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.Yeni binamızda 2 adet switch war ve yaklaşık olarak 10 kişi internete giriyor.Modem Bridge Mode'da ve cyberoam ta üzerinden interneti dağıtıyor.Tam olarak ne yapmalıyım?

Gönderildi : 16/02/2015 17:45

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Eski binada hız nasıl? Eğer iyi ise sorun ap ile aktarımda. Cihazları daha iyi - hızlı cihazlar ile değiştirmeniz gerek demektir.

Gönderildi : 16/02/2015 20:06

(@SalihCanYILMAZ)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Muhasebenin kullandığı Logo yazılımı var o yazılım ile ilgili işlem yapıyorlar.Yazılım bizim server içerisinde kurulu.O server a ping attım 5ms,3ms,12ms vs vs gidiyor.Düzenli değil pingler.Logocu da şöyle diyor.Bu yazılımın stabil bir şekilde local de çalışabilmesi için ping lerin max 4-5 ms arasında olması gerektiğini söyledi.Bende switch e girdim ping leri kontrol ettim ve aynı zamanda switch deki tüm data kablolarını çektim.Sadece poe ve benim pc data kablosu kaldı ve tekrardan pingleri kontrol ettim.Sonuç aynı değişmedi.Herhangi bir cihazda virüs vs olabilir mi? ya da switch lerde sorun olma ihtimali varmıdır? Başka yapabileceğim bir şey varsa yardımlarınızı bekliyorum. Ana Server ın olduğu binada bir sorun yok ancak yeni binamızda böyle bir problem söz konusu.Karşı binaya anten ile internet aktarımı yapılıyor.Ap cihazlarını kontrol ettik ancak bir sorun tespit edemedik.

Gönderildi : 26/02/2015 18:02

(@KorayBiLGiN)
Gönderiler: 13
Active Member

Merhabalar,

Ana Server'ımız eski binamızda,yeni binamıza ise internet Ana Server'dan Access Point aracılığıyla veriliyor. Ancak şöyle bir sorun var.Yeni binamızda internet hızının yavaşlığından şikayetçiler.Ben TTNET ile bu durumu görüştüm.Telekom kendilerinde bir sorun olmadığı söyledi.Bende Switch'e data kablosunu bağladım ve 195.175.39.39 a ping attım.Ping ler normal gözüküyor.Aynı zamanda Cyberoam tarafına da ping attım.Ancak ping lerde bir sorun gözükmedi. Bu konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.Yeni binamızda 2 adet switch war ve yaklaşık olarak 10 kişi internete giriyor.Modem Bridge Mode'da ve cyberoam ta üzerinden interneti dağıtıyor.Tam olarak ne yapmalıyım?

TTNET tarafından hattınızdaki Noise Margine değerini öğrenmeniz mümkün mü? Yanlış hatırlamıyorsam 21-22 db. ve yukarısı bir rakam tespit edilirse bu da hızının düşmesi anlamına gelecektir. 33 değeri ise eşik değeri diye hatırlıyorum, sürekli kopmaların başladığı süreç oluyor. Bazı modemlerde (zyxel gibi) bu değerleri siz de arayüzden görebiliyorsunuz ama maalesef TTNET bunu dikkate almıyor. Ayrıca sinyal gücünü kesen veya zayıflatan bir manyetik alan olabilir!

Gönderildi : 28/02/2015 04:00

Paylaş: