Forum

TP-LİNK AP TL-WA830...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TP-LİNK AP TL-WA830RE Wi-Fi Sorun

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
678 Görüntüleme
(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

TP-LİNK Marka AP cihazımızda bağlantı sorunu yaşıyoruz. Firewall olarak PFSense kullanıyoruz. Bu cihazımızda söyle bi sıkıntı mevcut. Ben şahsi telefonumla cihazdan ip alıp bağlantı kurabiliyorum. Bir kişi daha cihazdan ip alıp bağlantı kurabiliyor. Yalnız LG marka modelini bilmiyorum kablosuz ağları açtığı zaman aygıt full çekiyor şifresini girip bağlana tıkladığım zaman bağlantı kaydedildi diyor yalnız bağlantı kurmuyor. Diğer telefonda iphone. Bu telefonda ise hiç ağı görmüyor bile. LG marka telefon başka ağlara bağlanabiliyor. PFSense Firewallde cihazları tanımlamam gerekiyormu ? yoksa AP cihazda ip dağıtım sorunu mu var? Konuyu tam anlatamadım ama inşallah anlaşılmıştır.

Teşekkürler, İyi Günler Dilerim 

Gönderildi : 13/02/2015 14:30

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Aynı ağda başka AP var mı ? Başka marka model AP ile denendi mi, evet ise ne oldu? a/b/g/n modlara bakınız hangi modda, kanal - frekans otomatik mi yoksa siz elle mi verdiniz?

Teknik olarak bahsettiğiniz şeyler pek mümkün değil ama önce sorun AP de mi değil mi anlamak ve ona göre ilerlemek lazım. O yüzden aynı ağı başka bir AP ile deneyin derim ona göre de ilerlersiniz. 

Gönderildi : 13/02/2015 17:13

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Yaşar Bey

Başka bir ap denemedim. Büyük ihtimal cihazda ip dağıtma sorunu var gibi geliyor bana. 2 aygıt bağlanabilirken diğerlerinin bağlanamamasının başka ne tür sebepleri olabilir bilmiyorum. Elimde şuan başka ap yok ama temin edip deneyeceğim. Frekans otomatik mi manuel mi tam olarak bilmiyorum ben kurmadığım için. Güvenlik kabinesinde olduğu için bilgisayardan da test etme imkanım olmadı. Bi hal caresine bakacağım bir şekilde.   

Gönderildi : 13/02/2015 20:14

(@nihatnar)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Merhaba,
Kablosuz ağı görememe nedeni sadece 802.11n modu ayarlanmış olmasından kaynaklanabilir. .11a/b/g modlarını deneyin. Ayrıca pc'den ağa bağlandığınızda bağlantı hızını kaç Mb olarak görüyorsunuz. Ben daha önceden başka bir AP'de 150 mbit bağlanacak şekilde ayarladığımda iphone'lar bazen ağı görmüyordu. 72 mbit bağlanacak şekilde ayarladığımda sorun çıkmıyordu. Bunu da kanal ayarlarında HT20 veya HT40 seçeneği arasında geçiş yaparak ayarlıyordum. 

Gönderildi : 13/02/2015 20:39

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Nihat Bey

Bu söylediğiniz işlemleri yapabilmem için ne yapmam gerekiyor. Bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Cevap için teşekkür ederim

Gönderildi : 14/02/2015 15:40

(@nihatnar)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Merhaba Nihat Bey

Bu söylediğiniz işlemleri yapabilmem için ne yapmam gerekiyor. Bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Cevap için teşekkür ederim

Emre Bey, sizin için bahsettiğiniz cihazın kurulum klavuzunu inceledim. Söylediğim ayarlara wireless- wireless setting menüsü altından erişebilirsiniz. aşağıdaki resimde sarıya boyadığım alanlarda değişiklik yapacaksınız. İnşallah sorunu çözersiniz.

http://hizliresim.com/Yv4GEj

Not: Ayrıca cihazın firmware'ni muhakkak güncelleyin.

Gönderildi : 15/02/2015 05:03

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevabınızda belirttiğiniz ayarları deneyiim olmazsa irtibata geçerim sizinle Nihat bey. Cevaplarınız için teşekkür ederim. İyi günler.

Gönderildi : 16/02/2015 12:47

Paylaş: