Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tavsiye

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@yusufdemir)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba değerli üstadlarım

sizlerden bir projem hakkında bilgi edinme ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Mevcut network sistemimde AP ler var standart zyxel tplink gibi, ben bunları iptal edip profesyonel bir wifi sistemine geçiş yapmak istiyorum.
UNİFİ wifi sistemine bakıyorum . tek noktadan kontrol gibi bir kaç özelliği ile ilgimi çekti ama performans yönünden şüpheli yaklaşıyorum.
toplam 5 adet UBNT Unifi Pro Gige kullanacağım. Sizlerden öğrenmek istediğim şunlar.

- UNİFİ performasn yönünden iyimidir. ( standart kullanımda )

- UNİFİ harici hangi sistem kullanabilirim.

- Kablosuz ağ için proje yaparken nelere dikkat etmeliyim.

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/01/2015 14:02

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Unifi indoor AP ler iyi fakat elektrik ve kablolamanın iyi olması lazım. Ne tip cihazlarla (iphone, notebook, el terminali vs.) AP ye bağlanacaksın bu da önemli. Unifi ile apple ürünleri bazen sıkıntı yaratabiliyor. Outdoor için Unifi M5 leri kullanabilirsin. Kablosuz ağ için kullanacağın alan (duvarlar, camlar, metal alan) önemli. AP leri almadan önce test edebilirsin. Nerelerde çekiyor, sinyal gücü ne kadar vs. gibi.

Gönderildi : 16/01/2015 14:31

(@nihatnar)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Satın almadan cihazın Nerelerde çekiyor, sinyal gücü ne kadar olduğunu nasıl anlayabiliriz? Satıcılar test için numune verir mi? veya böyle bir tool var mı?

Gönderildi : 16/01/2015 16:58

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Yetkili satıcı olan firmaları çağırıp test yaptırabilirsiniz. Konsinye ürün veriyorlarsa sizde alıp test edebilirsiniz.

Gönderildi : 16/01/2015 19:43

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/forums/thread/650.aspx

Merhaba değerli üstadlarım

sizlerden bir projem hakkında bilgi edinme ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Mevcut network sistemimde AP ler var standart zyxel tplink gibi, ben bunları iptal edip profesyonel bir wifi sistemine geçiş yapmak istiyorum.
UNİFİ wifi sistemine bakıyorum . tek noktadan kontrol gibi bir kaç özelliği ile ilgimi çekti ama performans yönünden şüpheli yaklaşıyorum.
toplam 5 adet UBNT Unifi Pro Gige kullanacağım. Sizlerden öğrenmek istediğim şunlar.

- UNİFİ performasn yönünden iyimidir. ( standart kullanımda )

- UNİFİ harici hangi sistem kullanabilirim.

- Kablosuz ağ için proje yaparken nelere dikkat etmeliyim.

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/01/2015 23:37

Paylaş: