Draytek 2830 Mac ya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Draytek 2830 Mac yasaklama Hakkında Bilgi talebi  

RSS
mustafabali
(@mustafabali)
Üye

Merhaba Arkadaşlar Draytek 2830 kullanıyorum. 6 Adet access point var cihaza bağlı benim yapmak istediğim, Şifreyi bilip internete bağlanan arkadaşların özellikle android telefon kullananların mac adreslerini görüyorum fakat draytek içinden ip almalarını istemiyorum ne yapabilirim. Herhangi bir ayarı varmıdı.

Alıntı
Gönderildi : 15/01/2015 14:57
Cenker Çetin
(@cenkercetin)
Değerli Üye Yönetici

[quote user="mustafabali"]Merhaba Arkadaşlar Draytek 2830 kullanıyorum. 6 Adet access point var cihaza bağlı benim yapmak istediğim, Şifreyi bilip internete bağlanan arkadaşların özellikle android telefon kullananların mac adreslerini görüyorum fakat draytek içinden ip almalarını istemiyorum ne yapabilirim. Herhangi bir ayarı varmıdı.[/quote]

Selamlar,

Kullanmış olduğunuz cihaz menüsünde  Wireless LAN 'ın altında access control bölümünden kullanmakta olduğunuz SSID üerinde white list/black list oluşturarak izin vermiş olduğunuz MAC adresleri harici kullanımı engelleyebilirsiniz.

Cenker Çetin
Bilgi Teknolojileri Danışmanı

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/01/2015 15:35
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="mustafabali"]Merhaba Arkadaşlar Draytek 2830 kullanıyorum. 6 Adet access point var cihaza bağlı benim yapmak istediğim, Şifreyi bilip internete bağlanan arkadaşların özellikle android telefon kullananların mac adreslerini görüyorum fakat draytek içinden ip almalarını istemiyorum ne yapabilirim. Herhangi bir ayarı varmıdı.[/quote]

Merhaba,

Cihazın LAN kısmında bulunan Bind IP to MAC kısmını kullanabilirsiniz. Bu kısımda Strict Bind seçilirse sağ tarafki MAC/IP listesi dışında olan hiç kimse cihazla iletişime geçemez.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/01/2015 18:41
mustafabali
(@mustafabali)
Üye

tek tek ip objectten yasaklama yapamazmıyı, sürekli müşteriler gelip internete giriyor ve gidiyorlar, Strict Bind seçersem onlarda giremeyecekler doğal olarak

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/01/2015 16:08
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="mustafabali"]tek tek ip objectten yasaklama yapamazmıyı, sürekli müşteriler gelip internete giriyor ve gidiyorlar, Strict Bind seçersem onlarda giremeyecekler doğal olarak[/quote]

Merhaba,

MAC based VLAN yapan bir switch alın ( SMC ) olabilir, bu switch üzerinde statik olan kullanıcılarızı bir vlana alın ve geri kalanının hepsini başka bir VLAN a alın bu sayede adam networke girse dahi başka bir VLAN yapısında kalır. DrayTek 2830 üzerinde bu VLAN ları oluşturmanız ve Switch üzernde ki Trunk portuna takmanız yeterli. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/01/2015 13:26
Paylaş: