Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tavsiye

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba

40 kişilik bir internet cafe için hangi modemi önerirsiniz?ayrıca modem alırken hangisinin ne kadar kullanıcıyı kaldıracağını herhangi bir özelliğinden anlamamız mümkün mü?

Gönderildi : 07/01/2015 23:44

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Tarık Bey Merhaba ;

Modemlerin kaç kullanıcıyı destekleriklerini distribütörlerinden öğrenebilirsiniz. Benim tavsiyem Draytek 2860 veya Draytek 3200 ile ilerlemeniz yönünde olacaktır. SPI Firewall, Web Content Filter, Load Balance-Failover gibi bir çok özelliği bu cihazlarda sorunsuz kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 09/01/2015 23:43

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

İnternet kafe için en büyük sorun toplam trafiğin adil dağıtılabilmesidir bu nedenle modem/router cihazında Bant genişliği yönetimi ve adam akıllı QoS olması gerekir.

Gönderildi : 10/01/2015 12:46

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Tarık Bey Merhaba ;

Modemlerin kaç kullanıcıyı destekleriklerini distribütörlerinden öğrenebilirsiniz. Benim tavsiyem Draytek 2860 veya Draytek 3200 ile ilerlemeniz yönünde olacaktır. SPI Firewall, Web Content Filter, Load Balance-Failover gibi bir çok özelliği bu cihazlarda sorunsuz kullanabilirsiniz.

İncelediğim her üründe distribütörü  mü aramam lazım?

Gönderildi : 11/01/2015 01:23

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

İnternet kafe için en büyük sorun toplam trafiğin adil dağıtılabilmesidir bu nedenle modem/router cihazında Bant genişliği yönetimi ve adam akıllı QoS olması gerekir.

Kesinlikle kastettiğim buydu.Yalnız sizin dediğiniz QoS özelliği için nasıl kullanılır  ? Modemde bir ayarlama yapmam gerekir mi? Bu özellik fiyat olarak çok farkeder mi?

Gönderildi : 11/01/2015 01:28

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Tabiki her incelediğiniz üründe aramanız gerekmez. En doğru cevabı ya ürünün teknik dökümanlarından ya da distribütörlerden öğrenebilirsiniz diye dedim ama sanırım yanlış bir şey söyledim. Modem alırken hangisinin ne kadar kullanıcıyı kaldıracağını da dış görünüşünden ya da bazı özelliklerinden anlamanız mümkün değil bence. Modem / Router üzerinde aktif edeceğiniz servislerden tutun, içeride kullanılacak uygulamalar bahsettiğiniz kullanıcı değeri etkileyecektir. Genelde incelediğiniz cihazın throughput değerlerine dikkat etmelisiniz.

Ertan Bey'in bahsettiği Bant yönetimi ve QoS özelliği önceki postta önerdiğim ürünlerde var ve sorunsuz çalışıyor.

Gönderildi : 15/01/2015 02:55

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba

http://www.cozumpark.com/forums/thread/650.aspx

merhaba

40 kişilik bir internet cafe için hangi modemi önerirsiniz?ayrıca modem alırken hangisinin ne kadar kullanıcıyı kaldıracağını herhangi bir özelliğinden anlamamız mümkün mü?

Gönderildi : 19/01/2015 23:43

Paylaş: