Forum

Kablosuz Network

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kablosuz Network

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhaba bir işletmede kablosuz network tarafında ciddi bir sıkıntı yaşamaktayım.

Otomobil Servisi ve dirtdortgen şekilde olan işletme tek kat ve düz bir alanda ortalama 600m2 civarında.Metal lifler ve araçlar mevcut.Burada 6 adet TP-Link TL-WA901ND AP mevcut ve bu cihazların hepsi AP olarak çalışıyor ,5 AP var olan 1 ana AP ye WDS olarak baglılar,

Ana Ap de Juniper a Baglı.Fw tarafında bir filtreleme yok

600m2 lik alanda cihazların baglantıları kopmuyor,hersey gayet stabil çalışmakta yanlız dosya paylaşımı yapmak gerekmektedir.1 nolu notebook tan 2 nolu notebook' a dosya kopyalamak 1mb/s ile olmaktadır.Buda sanırım WDS den kaynaklanıyor,farklı farklı AP lere baglandıklarından bu kadar yavaş oluyordur.

Bu alanda kullanmak için tek bir guclu cihaza ihtiyacım var,onerileri beklıyorum.

Gönderildi : 22/11/2014 12:34

(@muratgok)
Gönderiler: 220
Reputable Member

Tp-link kullanmadık hiç ama repeater modda bir deneyin. Ayrıca Cisco 1600 / 2600 serisi AP leri tavsiye ederim  

Merhaba bir işletmede kablosuz network tarafında ciddi bir sıkıntı yaşamaktayım.

Otomobil Servisi ve dirtdortgen şekilde olan işletme tek kat ve düz bir alanda ortalama 600m2 civarında.Metal lifler ve araçlar mevcut.Burada 6 adet TP-Link TL-WA901ND AP mevcut ve bu cihazların hepsi AP olarak çalışıyor ,5 AP var olan 1 ana AP ye WDS olarak baglılar,

Ana Ap de Juniper a Baglı.Fw tarafında bir filtreleme yok

600m2 lik alanda cihazların baglantıları kopmuyor,hersey gayet stabil çalışmakta yanlız dosya paylaşımı yapmak gerekmektedir.1 nolu notebook tan 2 nolu notebook' a dosya kopyalamak 1mb/s ile olmaktadır.Buda sanırım WDS den kaynaklanıyor,farklı farklı AP lere baglandıklarından bu kadar yavaş oluyordur.

Bu alanda kullanmak için tek bir guclu cihaza ihtiyacım var,onerileri beklıyorum.

Gönderildi : 22/11/2014 13:29

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Ben çok geniş bir alanda Engenius ENH 210 EXT kullanıyorum sizin ihtiyacınızı tek başına karşılar diye düşünüyorum.

Gönderildi : 22/11/2014 14:38

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Ben çok geniş bir alanda Engenius ENH 210 EXT kullanıyorum sizin ihtiyacınızı tek başına karşılar diye düşünüyorum.

Kullanırken dikkat etsen iyi olur aslında, cihazlar FCC/CE çalışıyor Türkiye ise CE kullanıyor, ciddi sorunlara neden olabilir. Tabi sadece CE kullanırsan sorun yok ama bu seferde normal AP ile aynı çekim alanına sahip olursun.

Gönderildi : 22/11/2014 14:49

(@ercanbaskaya-2)
Gönderiler: 10
Active Member

Ubiquiti Networks ün ürünlerine bir göz at derim.

Gönderildi : 22/11/2014 17:38

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Test icin Ubiquiti LR Ap getirtiler,maalesef wizarddan sonra cihaz bir turlu wifi olarak gorunmuyor.Resetleyemedim de 5 saniye demis dokumaninda ama 50 saniyede basik tuttum,reset olmadi.

Gönderildi : 22/11/2014 20:43

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

Bende Mercedes-Benz Yetkili bayisinde bilgi işlemde görev alıyorum benimde yaklaşık olarak 1 kat servis alanım 1000Metre kare, ben çözümümü şu şekilde buldum,

TpLink TL WA7210N cihazından 2 adet satın aldım, dikdörtgen gibi olduğundan birisini başa diğerini sona koyarak aynı isimden Erişim noktası olarak yapılandırdım, kablolar switch üzerinde ve cihaz poe çalışıyor, sorunsuz kullanım sağlıyorum çok şükür, 

Paylaşıma açılmış olan yazıcım yada dosyalarım test cihazlarım tarafından sorunsuz kullanılabiliyor, ortalama 15-30 mb/sn dosya atıyorum,  

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 24/11/2014 19:00

Paylaş: