Forum

Ağ üzerinde do...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ üzerinde dosya aktarımı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
594 Görüntüleme
(@TurgutKaraagac)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

AD altyapısı üzerinde domaine bağlı bilgisayarlara dosya aktarımı yapmak istiyorum. Ortamdaki bütün clientların özellikle dosya aktarımı yapacağım bilgisayarın IP si elimde tüm bilgisayarlar üzerinde admin yetkim mevcut biraz daha açıklayıcı anlatıyım önemli evrakları belli belli bilgisayarlara dağıtıyordum RADMİN yazılımı ile direk dosya aktarımı gerçekleştiriyordum fakat kullanıcılar çoğaldı Remote Desktop ile ızdırap oluyor dosya aktarmam işler yetişmiyor bazen o PC kullanımda oluyor işim bölünüyor RADMİN kurmakla da uğraşmak istemiyorum yine vakit kaybı olacak 

Kurumda IT cimiz yok DHCP çalışmıyor bir kaç tane GPO oluşturulmuş onun haricinde hiçbir kısıtlama yok danışman firma zamanında kurup yapılandırıp gitmiş bakıma gelen yok giden yok sorun olduğunda para verilip yaptırılıyor ben yeni başladım işe bilgi işlemci olarak bir önerisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum

Teşekkürler 

Gönderildi : 17/09/2014 01:37

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

\\makinaadi\c$ (veya d$)

seklinde ağdan bağlanabilirsiniz domain admin yetkiniz varsa

ama bu işin yöntemi bir fileserver kurup paylaşımlara göre yetkileri düzenlemektir bence 

Gönderildi : 17/09/2014 02:10

(@TurgutKaraagac)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam çok teşekkürler makinaadı olmadan ip üzerinden bu yöntemle diske ulaştım Domain Admin grubuna dahil ettim kendi ilk önce tabi 

Fileserver tarzında basit bir yapılandırma yaptım kullanıcı bazlı permission ayarladım read/write hepsini düzenledim ama bazı dosyaları kendim direk disklerine kopyalamam gerekiyor bu da kullanıcı bilgisayar kullanmayı bilmediğinden dolayı malesef komik ama gerçek

tekrar tekrar teşekkürler... 

Gönderildi : 18/09/2014 02:30

Paylaş: