Forum

Cep Telefonunun İnt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cep Telefonunun İnternet Paketini Engelleme

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

İşyerimizde cep telefonundan kendi internet paketini kullanıp nete bağlanan personelleri kısıtlayacabileceğim bir yol varmıdır?

Personellerin çoğu telefon kullanmaktan bilgisayarda işlerini aksatıyor.Uyarıda yaptık ama yine aynı durum.

Ya da cepten yaptığı işleri takip edebileceğimiz bir yazılım varmıdır?

Yardımlarınızı bekliyorum...

Herkese İyi Çalışmalar... 

Gönderildi : 08/09/2014 12:01

(@AbdullahOmerTEMEL)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Firewall olarak ne kullanıyorsunuz.İstemcilerin hareketlerini takip eden bir program kullanmıyormusunuz.

Gönderildi : 08/09/2014 12:17

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Ayhan bey sizin istediğiniz engelleme ve izleme işlemini bazı devlet kurumlarının yapma yetkisi var ve sizin bunu yapmanız hem yasalar önünde hemde ahlaki yönde yanlıştır. 

eyer telefonla iş yapmadığını gördüğünüz kişiler varsa en fazla işbu karalları ile yaptırımlar uygulaya bilirsiniz

Gönderildi : 08/09/2014 12:22

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Herkese Merhaba,

İşyerimizde cep telefonundan kendi internet paketini kullanıp nete bağlanan personelleri kısıtlayacabileceğim bir yol varmıdır?

Personellerin çoğu telefon kullanmaktan bilgisayarda işlerini aksatıyor.Uyarıda yaptık ama yine aynı durum.

Ya da cepten yaptığı işleri takip edebileceğimiz bir yazılım varmıdır?

Yardımlarınızı bekliyorum...

Herkese İyi Çalışmalar... 

Hat ve telefon şahsın kendisine aitse hiçbir şey yapamazsınız. Tek yapabileceğiniz şey Personel ve ya İnsan Kaynakları Departmanı aracılığı ile çalışma veya disiplin kuralları belirleyip bunları personele tebliğ etmek ve sonrasında belirleyeceğiniz yaptırımları uygulamak olur.  

Gönderildi : 08/09/2014 13:42

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkür ederiz.Gerekli uyarılar yapıldı zaten ama personel uymamakta kararlı.Personeli kaybetmektense telefonundaki neti kapatmak daha iyi çözüm olur diye düşünmüştüm.Anladığım kadarıyla böyle bir şansım yok.

Hepinize İyi Çalışmalar... 

Gönderildi : 08/09/2014 13:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hat telefon sahibininse yapacak bir şey yok. Firmanın hattı ve telefonu ise internet pakatlerini iptal ettirebilirsiniz. En mantıklısı bu ama uyarıları dinlemeyecek bir çalışan yapısı var ise orada İ.k. Müdürünü değerlendirmek lazım 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/09/2014 19:09

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Rıza Hocam,

İyilikten Maraz Doğar derler...Haklısınız...:)

İyi Çalışmalar... 

Gönderildi : 09/09/2014 11:00

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Hat ve telefon onlarında yapacak bişi yok IK değerlendirmeli. Yok diğer yöntem ise yani hat ve telefon şirkete aitse MDM taraflı yazılımları kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 09/09/2014 14:09

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Dar çaplı jammer koyulabilir 🙂
Öyle olmaz böyle olur hesabı 🙂 da insanın yapamadığı işi cihazlardan beklemek biraz kurumsallığa uymuyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/09/2014 16:34

Paylaş: