Forum

Merkez bazlı firewa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Merkez bazlı firewall & logging

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@CihanKaralar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar,

Şu şekilde bir yapı oluşturmayı düşüyorum fakat bütün araştırmalarım boşa çıktı, sistem şu şekildedir;

Merkez tarafında bir sunucu UTM cihazı da olabilir. (kuralları barındıracak ve güncellendiği takdirde push edecek) logları tutacak, bu noktada hardware yada software önemli değil.

Client tarafında ise; merkezden gelen kurallara göre internet trafiğini yönetecek, logları merkeze push edecek, ve sms doğrulamaya sahip olacak, aynı zamanda istenirse facebook login veya kendi doldurduğu form üzerinden log tutabilecek, bu noktada'da software veya hardware farketmiyor. Clientleri farklı işletmelere olarak düşünün.

Sorum, bu tarz bir sistem kurmam mümkünmüdür ?  

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/09/2014 15:16

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Bizim şirkette buna benzer bir yapı var bildiğim kadarı ile PaloAlto firewallar bu tarz bir config e izin veriyor. PaloAlto yu araştırmanızı tavsiye ederim.

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 07/09/2014 17:00

(@CihanKaralar)
Active Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkür ederim, araştıracağım. Söylemeyi unuttuğum bir usus var, Trafik merkez'den geçmemeli, bunu yapan bir ürün buldum aslında Cyberoam da mevcut, fakat F/P konusunda başarılı değiller, araştırmaya devam ediyorum.

Gönderildi : 07/09/2014 18:10

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

aslinda bu konuda elbet network uzmani arkadaşlar daha kesin net bilgi ulastiracaklardir size ama merkezi sistem.üzerinden yetkilendirme ve diger isteklerin cogunu check point de gerçekleştirebilir. check point ile sophos yazilimi tam entegre çalışabiliyor. isterseniz bu kizmida bir araştırıniz.

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 07/09/2014 18:18

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Selam arkadaşlar,

Şu şekilde bir yapı oluşturmayı düşüyorum fakat bütün araştırmalarım boşa çıktı, sistem şu şekildedir;

Merkez tarafında bir sunucu UTM cihazı da olabilir. (kuralları barındıracak ve güncellendiği takdirde push edecek) logları tutacak, bu noktada hardware yada software önemli değil.

Client tarafında ise; merkezden gelen kurallara göre internet trafiğini yönetecek, logları merkeze push edecek, ve sms doğrulamaya sahip olacak, aynı zamanda istenirse facebook login veya kendi doldurduğu form üzerinden log tutabilecek, bu noktada'da software veya hardware farketmiyor. Clientleri farklı işletmelere olarak düşünün.

Sorum, bu tarz bir sistem kurmam mümkünmüdür ?  

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kaç noktadan bahsediyorsunuz ? 

Gönderildi : 08/09/2014 12:13

(@CihanKaralar)
Active Member
Konu başlatıcı

ilk olarak 10 farklı nokta oluşturacağız, duruma göre sistemi genişleteceğiz.

Gönderildi : 08/09/2014 21:14

Paylaş: