Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü ile servera bağlananları 2. bir modemle nasıl ayırırım?

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@erginsevim)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Öncelikle kurulu sistem hakkında bilgi veriyim. Windows 2008 server 10 kişi local user, 7 kişi  ise remote desktop ile anamakinaya bağlanıp ticari program çalıştırıyoruz. Internet hattı daha fazla hızı desteklemediği için ttnet 8mbit adsl kullanıyoruz. (Drytek vigor 2710 modem ile)  

Ancak hali hazırda kullanılan ttnet ile uzak masa bağlananlar çok çok yavaş çalışabiliyorlar. Fiber internet  gelecek ancak 6-7 ayı bulacakmış. Fiber gelene kadar Turkcell 3g 16mbit multinet (teltonika rut500) modem takıp uzak masa bağlananları 3g modemden çalışmalarını istiyorum. 

Nasıl bir yol izleyeceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

İyi forumlar

Gönderildi : 06/08/2014 20:57

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Yerldekiler iç ip ile bağlanıp işlerine devam edebilirler. Herhangi bir değişikliğe gerek yok.

Rdp kullanıcıları için ise;

1- terminal sunucunun ağ geçidini yeni alacağınız modem ile çıkartın. rdp portunu modem üzerinden terminal sunucuya yönlendirin

2- rdp kullanıcılarına  yeni dış ip nizi verin, onunla bağlansınlar.

Fakat 3g modm ile daha fazla verim alınabilir mi bilmiyorum!!? Ayrıca bu tür modemler rdp için ne derece güvenlik sağlar onu da bilmiyorum.

Gönderildi : 06/08/2014 21:17

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

10 kişi local user dediğiniz server ile aynı networkte RD yapmadan programı kullanıyor,

7 kişi ise dış lokasyonlardan RD ile bu programı kullanıyor doğru mu anlamışım ?

Turkcell 3g modemi Draytek üzerinde config ederek, daha sonra bu wan bacağında NAT yapabilirsiniz.

3g modem config için;

http://www.draytek.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=1849&Itemid=293&lang=en

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/08/2014 21:19

(@erginsevim)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

cevaplarınız için teşekkür ederim. 

şimdilik Emrah Bey'in dediği şekilde uzak kullanıcıları 3g modemden servera bağladık. Güvenlik olayına gelince Zaten çok uzun bir süre 3G modemi kullanmayacağız. 

Mustafa Bey Drytek içinden çok uğraşamadım.  Yine de teşekkürler.

Gönderildi : 08/08/2014 15:51

Paylaş: