Forum

engenuis mu draytek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

engenuis mu draytek mi tercih etmeliyiz

23 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
970 Görüntüleme
(@erenbalta)
Gönderiler: 170
Reputable Member

evet

ayrıca böyle bir tarife aranmayın boşuna böyle bir tarife yok ben superonlineda çalışıyorum... 

Gönderildi : 11/06/2014 02:03

(@utkanizmit)
Gönderiler: 23
Eminent Member

ubnt nin hangi cihazı olursa olsun (yeni ac yada airfiber serileri hariç)

reelde aynı anda tx 90 rx 90 mbit bi caps at bundan sonra ubnt hariç cihaz kullanmıycam. 🙂

hali hazırda 850 metre point to point ubnt link im var ki yeni seri nanobeam m5400 (550 mhz atheros 64 mb ram)

mikrotik 1016 router in ethernet bacağından karşıdaki nanobeam ın ethernet bacağına bağlı mikrotik sar2 ap ye

tcp band testim ayrı ayrı tx 185 mbit rx 205 mbit. ama ne hikmetse aynı anda 70 mbit i  geçmiyor. 🙂

tabi ubnt nin testinde aynı anda 144 mbit tx 144 mbit rx gösteriyor o ayrı bir konu 🙂 

ayrıca unifi adamı kanser eder. piyasada unifiyi beğenen inan bi seni gördüm.

bi not daha ap to ap bağlantı söz konusu diilse high power hiç bir işe yaramaz. tam tersi

ortamda gürültü yapar bağlantıyı olumsuz etkiler.

mantık şu benim elimde megafon var sen beni duyuyorsun.

fakat senin sesin çıkmıyor bu yüzden ben seni duyamıyorum. bu iletişim yürürmü.? 

Gönderildi : 29/07/2014 04:56

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member

mantık şu benim elimde megafon var sen beni duyuyorsun.

fakat senin sesin çıkmıyor bu yüzden ben seni duyamıyorum. bu iletişim yürürmü.? 

İletişim yürümez ama ortam kalablıksa diğer sesleri baskılarsın. Genelde düşünülen en güçlü sinyali yaymaya çalışmaktır. Güvenlik uzmanı Chris O'Ferrel'in kablosuz ağların bulunduğu ortamın dışarı yayın yapmasının aslında risk olduğunu söyler. Haklıda ! Global Threat Operations Center raporuna göre saldırılan %70'i güvenlik güçlerine ihbar edilmiyor.

Gönderildi : 31/07/2014 04:33

(@ibrahimDURAN)
Gönderiler: 55
Trusted Member

Merhaba,

UBNT ve Mikrotik ürünleri ile  sahada ciddi rakamlarda proje yapmış biri olarak ,

tabiki UBNT yada Mikrotik derim.

Her iki ürününde Ap kontroller mevcut.

Uygun fiyatlarda geniş kapsama alanı sunarlar ve sorunsuz cihazlardır.

Ubnt nin en çok hoşuma giden en basit özelliğinden biri bina krokinize göre ap lerin yerlerini belirleyebilmeniz. 

çok basit bir özellik ama 150 ap nin olduğu bir üretim tesisinde hangi ap neredeydi derdi pek kalmıyor :)) 

Gönderildi : 08/08/2014 02:52

Sayfa 2 / 2
Paylaş: