Forum

İntelligent Firewal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İntelligent Firewall

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@ahmetaktas)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba;

Gittiğim bir toplantıda intelligent firewall dan bahsedildi. Ama detayına girilmedi.

İntelligent firewall nedir? Bildiğimiz Layer4 ve Layer 7 Firewallardan tam olarak farkı nedir?  

Gönderildi : 05/06/2014 11:47

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Arkadaşlar Merhaba;

Gittiğim bir toplantıda intelligent firewall dan bahsedildi. Ama detayına girilmedi.

İntelligent firewall nedir? Bildiğimiz Layer4 ve Layer 7 Firewallardan tam olarak farkı nedir?  

Çook çoook uzun zaman önce o kadar salak bir firewall satışçcı ekibi varmış ki firewallarının kendi kendine düşüme kapasitesi olmadığı hale kendilerinden daha zeki oladuğunu farkedip ona İntelligent firewall demişler 😀 Çok güldüm ya sabah sabah.

Muhtemelen sizin belirleyeceğiniz yada önceden belirlenmiş süre/boyut/adet bazında network trafiğini kontrol eden bir sistemdir ama bunu satmaları lazım efektif bir isim bulacaklarki zaten yapılabilen bu sistemi insanlara iki katına satabilsinler 😀

Gönderildi : 05/06/2014 12:15

(@ahmetaktas)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

İntelligent denmedeki amacın satışı etkili kılmak olduğunu ben de düşünüyorum. Ürün Juniper ürünüydü. Modelini hatırlayamayacağım.

Gönderildi : 05/06/2014 13:16

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

İntelligent denmedeki amacın satışı etkili kılmak olduğunu ben de düşünüyorum. Ürün Juniper ürünüydü. Modelini hatırlayamayacağım.

Birisi ekledi ya dolanın bakın hepside vardır 😀

Bir güvenlik cihazının en büyük özelliği basit olması gerekliliğidir aksi halde hem network öğreneceksiniz hem özel güvenlik sistemini öğreneceksiniz üstünede bu işleri o UTM de nasıl yapmanız gerektiğini.

GateProtect cihazlarını tavsiye ederim.

Gönderildi : 05/06/2014 13:21

Paylaş: