Forum

Switch Değişim Sonr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Switch Değişim Sonrası Domainden Düşme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@tarikcan)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

Öncelikle anlatımımdan kaynaklı hatalarım olursa şimdiden bağışlayın. Benim sorunum şu şekilde, bir banka şubesinde switch değiştirildikten sonra bankada bizim çalıştırdığımız bir bilgisayar banka domainin den bilgisayarı her kapatıp açmamda düşüyor. Bunun sebebi ne olabilir ? Bilgisayarın  ağ kısmı bazı ayarlardan sonra domainde gözüküyor ama restart ettikten sonra "public" oluyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 04/06/2014 21:55

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar, 

Öncelikle anlatımımdan kaynaklı hatalarım olursa şimdiden bağışlayın. Benim sorunum şu şekilde, bir banka şubesinde switch değiştirildikten sonra bankada bizim çalıştırdığımız bir bilgisayar banka domainin den bilgisayarı her kapatıp açmamda düşüyor. Bunun sebebi ne olabilir ? Bilgisayarın  ağ kısmı bazı ayarlardan sonra domainde gözüküyor ama restart ettikten sonra "public" oluyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Domain konusunda uzman değilim lakin switch böyle bir şeye neden olmaz gibi geliyor. Sonuçta domain için DNS çözmesi yeterli buda oturum açmadan önce DNS gidebilmesi lazım konuyu halletmek için Domain kullanıcını cihaza kullanıcı gibi ekleyebilirsin.

Gönderildi : 05/06/2014 01:20

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member

Sadece tek bilgisayarda yapıyorsa önce ethernet kartından daha sonra network kablosundan şüphelenirdim.

Gönderildi : 05/06/2014 05:01

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Siz dmain kullanıcısını yerel kullanıcı olarakta ekleyin bu sayede DNS sorgusu yapmadan oturumu açacaktır sonrasında domaine giriş yapabilir. Muhtemelen ethernet kartı sistem açıldıktan sonra IP iletişimine geçiyor sorunun kaynağı burası.

Gönderildi : 05/06/2014 12:19

Paylaş: