Forum

Database Ip'si deği...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Database Ip'si değiştirmek ?

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@suleymancapar)
Gönderiler: 160
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Linux üzerinde oracle database var .ve ben bu sunucunun ipsini değiştirmek istiyorum .

1-) IP yi değiştirdiğimde herahngi bir ayar yapmam gerekiyormu .? (clientlarda tnsname dosyasına ipyi gireceğim) 

2-) Dchp tarafında nasıl bir ayar yapmak gerekiyor .değiştirdğim Ipyi ekleme gibi birşey sözkonusu mu?   

Not : Öğrenme aşamasındayım öğrenmek için soruyorum 🙂 

Gönderildi : 07/03/2014 17:18

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba 

Linux üzerinde oracle database var .ve ben bu sunucunun ipsini değiştirmek istiyorum .

1-) IP yi değiştirdiğimde herahngi bir ayar yapmam gerekiyormu .? (clientlarda tnsname dosyasına ipyi gireceğim) 

2-) Dchp tarafında nasıl bir ayar yapmak gerekiyor .değiştirdğim Ipyi ekleme gibi birşey sözkonusu mu?   

Merhaba,

Sunucuyu başka bir class ip networkemi geçireceksiniz. Öyle değilse dhcp'den tek yapmanız gereken sunucu ipsini exclusion ve reservaiton olarak ayarlamak.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 07/03/2014 17:25

(@suleymancapar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Merhaba,

Sunucuyu başka bir class ip networkemi geçireceksiniz. Öyle değilse dhcp'den tek yapmanız gereken sunucu ipsini exclusion ve reservaiton olarak ayarlamak.

Kolay gelsin. 

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim .aynı ip blogunda bir ip vereceğim .Cevabınızdan anladıgım şu ipyi önce dhcp den düşürüp sonra tekrar mı aldırcam dogru mu anlamışım .? 

Gönderildi : 07/03/2014 17:45

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Dhcp'den aldırmanıza gerek yok aslında kendiniz ip statik olarak verin sunuculara, öncesinde dhcp kiralama dışına alın ipleri çakışma yaşamazsınız.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 08/03/2014 13:14

(@suleymancapar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Dhcp'den aldırmanıza gerek yok aslında kendiniz ip statik olarak verin sunuculara, öncesinde dhcp kiralama dışına alın ipleri çakışma yaşamazsınız.

Kolay gelsin. 

Tamam hocam çok teşekkür ederim . 

Gönderildi : 08/03/2014 13:22

Paylaş: