Forum

acces point kurul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

acces point kurulumu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba şirketimizde wi-fi ağı kuracağız ,ürünler arasında karar vermekte zorlanıyorum

arubanun IAP-105 modeli ve Cisconun  AIR-CAP1602I-E-K9 ürünü arasında karar vermiş değilim, 8 cihazdan biri  yönetim  konsolu olarak çalışacak, ayrıca yönetim için cihaz alamadık butceye takıldı,

wi-fi  konularında network çi arkadaşlarımızın deteğini  beklemekteyim...

Gönderildi : 07/03/2014 01:08

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

merhaba şirketimizde wi-fi ağı kuracağız ,ürünler arasında karar vermekte zorlanıyorum

arubanun IAP-105 modeli ve Cisconun  AIR-CAP1602I-E-K9 ürünü arasında karar vermiş değilim, 8 cihazdan biri  yönetim  konsolu olarak çalışacak, ayrıca yönetim için cihaz alamadık butceye takıldı,

Bu aletleri toplam maliyeti nedir ?

Gönderildi : 07/03/2014 01:16

(@zafercalikoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

toplam  maliyet  kurulum ,kablolama hersey dahil ,4500 ile  5000 usd arasındadır,

Gönderildi : 07/03/2014 11:57

(@ertanerbek)
Famed Member

toplam  maliyet  kurulum ,kablolama hersey dahil ,4500 ile  5000 usd arasındadır,

Kaç kullanıclı bir yapıdan bahsediyoruz ? birde anlamadım bu aletler dış ortam mı ?

Gönderildi : 07/03/2014 12:45

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Zafer bey merhaba,

İki ürününde kendine has patentli teknolojileri var, kalite olarak çok yakınlar. Arubanın kendine has bir takım özellikleri var bunlara örnek olarak ortamdaki frekans kirliliğini ölçebiliyor, spectrum analizi sayesinde yayın frekans ayarını yapabiliyor, ayrıca wireless kontrol cihazı ile dış ağınızdaki bir çok AP'yi yönetebiliyorsunuz. Şubenize bir AP takıyorsunuz merkezdeki kontroller dışardaki AP'leri yönetiyor. Ayrıca dahili radıus hizmetleride var.

Cisco zaten dünyada networkü oluşturan teknolojinin mimarı, wi-fi  5 Ghz yayın ve 300Mbps alan içi band genişliği vermektedir. Önemli olan vermekten ziyade devamlılığı ispatlanmıştır. Kurumsal firmalar, kampusler, ve orta ölçekli şirketlerin ilk tercihi olmuştur. Aruba ve cisconun daha bir çok özelliği ve teknolojisi vardır. Şirketinizde oluşturacağınız yapıya göre uygun ürün karşınıza çıkacaktır die düşünüyorum.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 07/03/2014 13:04

(@zafercalikoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler Ali bey, Bilgilendirme için  ,özelllikle  şubelerdeki AP  yi yonetebilme seceneğinin olması  beni Arubaya daha sıcak bakmama neden  oldu,Arubayla devam,

Gönderildi : 10/03/2014 18:30

(@ertanerbek)
Famed Member

Zafer bey merhaba,

İki ürününde kendine has patentli teknolojileri var, kalite olarak çok yakınlar. Arubanın kendine has bir takım özellikleri var bunlara örnek olarak ortamdaki frekans kirliliğini ölçebiliyor, spectrum analizi sayesinde yayın frekans ayarını yapabiliyor, ayrıca wireless kontrol cihazı ile dış ağınızdaki bir çok AP'yi yönetebiliyorsunuz. Şubenize bir AP takıyorsunuz merkezdeki kontroller dışardaki AP'leri yönetiyor. Ayrıca dahili radıus hizmetleride var.

Cisco zaten dünyada networkü oluşturan teknolojinin mimarı, wi-fi  5 Ghz yayın ve 300Mbps alan içi band genişliği vermektedir. Önemli olan vermekten ziyade devamlılığı ispatlanmıştır. Kurumsal firmalar, kampusler, ve orta ölçekli şirketlerin ilk tercihi olmuştur. Aruba ve cisconun daha bir çok özelliği ve teknolojisi vardır. Şirketinizde oluşturacağınız yapıya göre uygun ürün karşınıza çıkacaktır die düşünüyorum.

Kolay gelsin. 

Bunların şahıslarına özel patentli teknolojiler olduğunu sanmıyorum hali hazırda IEEE tarafından kabul görmemiş bir standart ise zaten yaygınlaşması mümkün değil.. Basettiğiniz özellikler birçok markada var..

Gönderildi : 11/03/2014 03:31

Paylaş: