Forum

Draytek Vigor 2920 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Draytek Vigor 2920 - 3100 - 3200

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
601 Görüntüleme
(@AbdullahAnbar)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Şirketimizin yeni lokasyonunda geçici olarak şöyle bir
senaryoya ihtiyacımız var. 2 ayrı 2Mbps G.SHDSL hattı tek bir hat olarak
birleştirip 4 çıkış elde etmek.Şimdi burada şunu sormak istiyorum, tek bir
cihaz var mı siz de bunu yapabilen? Çünkü 2920 başka bir cihaza ihtiyacı
olmadan bunu yapabilir şeklinde bir bilgi aldım. Ancak başka bir firmaya aynı
senaryodan bahsettiğimde bana iki ayrı G.SHDSL modem ile (3100) bunları bir
load balancer'da birleştirmek (3200) ve buradan da swicth'e aktarıp 4 elde
etmek. İkinci senaryo daha maliyetli duruyor. Özellikle buna sadece 2-3 aylığına ihtiyacımız olduğunu düşürsek. Bu konudaki firiklerinizi paylaşbilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 13/12/2013 16:31

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

2920 işinizi görecektir. 2920 Dual WAN olduğundan 2 adet ghsdl hattı kullanabilirsiniz. Eğer 2 den fazla yapmanız gerekirse o zaman 3100 veya 3200 kullanmanız gerekiyor.

Gönderildi : 13/12/2013 17:23

(@AbdullahAnbar)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hayır aslında 2'yi geçmeyecek. Şimdi bu cevabı görmeden önce bana sizin verdiğiniz cevabı veren firmaya da aynı soruyu sorduğumda onlar da bana bu kez "Evet G.SHDSL'ler 2920'de sonlanamaz onları sonlandırmak için iki tane daha cihaz(3100) almanız gerek" dediler.

Tabii bir kaç farklı cevap olunca insan emin olamıyor.

Bu cihaz gerçekten 2 farklı G.SHDSL'i birleştirebiliyorsa maliyetimizi oldukça düşürecektir. Peki diğer bir soru da şu aslında, biz bu yapıyı kurduktan sonra yurt dışındaki yapımızla VPN yapabilecek miyiz acaba? 

Gönderildi : 13/12/2013 19:15

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Hayır aslında 2'yi geçmeyecek. Şimdi bu cevabı görmeden önce bana sizin verdiğiniz cevabı veren firmaya da aynı soruyu sorduğumda onlar da bana bu kez "Evet G.SHDSL'ler 2920'de sonlanamaz onları sonlandırmak için iki tane daha cihaz(3100) almanız gerek" dediler.

Tabii bir kaç farklı cevap olunca insan emin olamıyor.

Bu cihaz gerçekten 2 farklı G.SHDSL'i birleştirebiliyorsa maliyetimizi oldukça düşürecektir. Peki diğer bir soru da şu aslında, biz bu yapıyı kurduktan sonra yurt dışındaki yapımızla VPN yapabilecek miyiz acaba? 

Merhaba Abdullah Bey,

2920 Dual WAN özellikleri aşağıdaki gibidir:

LAN Port Adeti 4 Port
LAN Port Veri Hızı 10/100/1000Mbps
LAN Port Tipi Bakır Ethernet
Dual WAN Var
WAN Port adeti 2 Adet
WAN Arayüzü RJ-45

Şimdi bu şunu ifade ediyor 2 adet WAN sonlandırma yapabilirsiniz yani önüne 2 adet Ghdsl modem koyup bridge mode alacaksınız 2920 üzerinde sonlandıracaksınız. Önündeki modemi istediğiniz model tercih edebilirsiniz. Tabi 2 adet 3100 alıp kullanabilirsiniz.

Özetle işiniz 1 adet 2920 ve 2 adet 3100 ile tamamen görülmüş olacaktır ve VPN de yapabilirsiniz.

Gönderildi : 13/12/2013 19:34

Paylaş: