Forum

Networkte bulunan t...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Networkte bulunan telefonlar

Ahmet Ozger
(@AhmetOzger)
Üye

Merhaba;

 

Şirketimizin ağına bazı kullanıcılar telefonları ile bağlanıyor bu telefonlara erişme gibi bir şansımız olabilir mi ?

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 10/12/2013 16:06
İbrahim DOĞAN
(@ibrahimDOGAN)
Üye

Merhaba,

 aynı işlemi bende denemiştim ama erişemedim. bağlanmaya çalışdığın telefonun neyine nsaıl bağlanacaksın ki. Bağlantı yapılabileceğini zannetmiyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2013 16:50
ismail_TOZKAPAR
(@ismail_TOZKAPAR)
Üye

[quote user="Ahmet Ozger"]

Merhaba;

 

Şirketimizin ağına bazı kullanıcılar telefonları ile bağlanıyor bu telefonlara erişme gibi bir şansımız olabilir mi ?

[/quote]

 

Neden Telefonlara bağlanmayı amaçlıyorsunuz ? 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2013 17:08
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Telefonlara erişmek tabiki mümkün olmayacaktır ama onların ağa erişmesini engelemek daha mantıklı olacaktır. Wi-fi şifresini bilebilirler ama mac kontrolü veya firewall varsa ortamda nete çıkmalarını engelleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2013 18:03
ali selvi
(@aliselvi)
Üye

Şirket ağı'nızda bir açık olduğunu düşünüyorsunuz sanırım. Şirket Wi-Fi ağ cihazları alırken vlan support cihazlar seçilmiş olsaydı iş networkünüzü ayrı , misafir networkünüzü ayrı yapılandırma şansınız olabilirdi. Eğer bu tarz yatırım yapabilme durumunuz yok ise hotspot cihazları ile bağlı kullanıcıları yönetin derim.

 Bol Şanslar!! 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/12/2013 20:33
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Ahmet Ozger"]

Merhaba;

 

Şirketimizin ağına bazı kullanıcılar telefonları ile bağlanıyor bu telefonlara erişme gibi bir şansımız olabilir mi ?

[/quote]

 

Telefonlara erişip ne yapacaksınız ? anladığım kadarı ile telefonla bağlanmalarından rahatsız değilsiniz ama telefona neden erişmek istiyorsunuz.

Bu arada eğer hangi Ip telefonda diye merak ediyorsanız mac adresinin ilk üç hanesi markayı size verecektir. Basitce kendi bilgisayarınızda broadcast Ip adresine ping atıp sonrasında arp kayıtlarına bakın.

 

Bu rada aynı SSID bağlansınlar ama benim ağıma girmesinler derseniz SMC lerde mac bazsed vlan çok güzel çalışıyor.

http://www.simet.com.tr/index.cfm?fuseaction=objects2.detail_content&cid=2466

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2013 19:57
Ahmet Ozger
(@AhmetOzger)
Üye

Aslında istediğim şirket için değil hotspot cihazı ile şirkette ki telefonlar misafir ağına bağlanabiliyorlar bu bizim sorumluluğumzu üstümüzden alıyor fakat ben evimde de networkte bulunan telefonlara erişmek istiyorum evde basit modem vs kullandığım için herhangi extra bir özellik kullanabilirmiyim bilmiyorum iş yerlerinde buna benzer bir şey  kullanan varsa eğer kullandıkları prog. donanım gibi şeyleri evde de  kullanmak istediğim için bu şekilde sordum bu istediğimi sağlayan bir sistem var ise bunu öğrenmek için. bilmem anlatabildimmi 🙂

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 13/12/2013 17:08
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="Ahmet Ozger"]Aslında istediğim şirket için değil hotspot cihazı ile şirkette ki telefonlar misafir ağına bağlanabiliyorlar bu bizim sorumluluğumzu üstümüzden alıyor fakat ben evimde de networkte bulunan telefonlara erişmek istiyorum evde basit modem vs kullandığım için herhangi extra bir özellik kullanabilirmiyim bilmiyorum iş yerlerinde buna benzer bir şey  kullanan varsa eğer kullandıkları prog. donanım gibi şeyleri evde de  kullanmak istediğim için bu şekilde sordum bu istediğimi sağlayan bir sistem var ise bunu öğrenmek için. bilmem anlatabildimmi :)[/quote]

 

DrayTekin softphonu ücretsiz ve herhangi bir SIP server ile bağlantı kurabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/12/2013 17:12
Paylaş: