Forum

Networkte bulunan t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Networkte bulunan telefonlar

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@AhmetOzger)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Şirketimizin ağına bazı kullanıcılar telefonları ile bağlanıyor bu telefonlara erişme gibi bir şansımız olabilir mi ?

Gönderildi : 10/12/2013 17:06

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

aynı işlemi bende denemiştim ama erişemedim. bağlanmaya çalışdığın telefonun neyine nsaıl bağlanacaksın ki. Bağlantı yapılabileceğini zannetmiyorum

Gönderildi : 10/12/2013 17:50

(@ismail_TOZKAPAR)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Merhaba;

Şirketimizin ağına bazı kullanıcılar telefonları ile bağlanıyor bu telefonlara erişme gibi bir şansımız olabilir mi ?

Neden Telefonlara bağlanmayı amaçlıyorsunuz ? 

Gönderildi : 10/12/2013 18:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Telefonlara erişmek tabiki mümkün olmayacaktır ama onların ağa erişmesini engelemek daha mantıklı olacaktır. Wi-fi şifresini bilebilirler ama mac kontrolü veya firewall varsa ortamda nete çıkmalarını engelleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/12/2013 19:03

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Şirket ağı'nızda bir açık olduğunu düşünüyorsunuz sanırım. Şirket Wi-Fi ağ cihazları alırken vlan support cihazlar seçilmiş olsaydı iş networkünüzü ayrı , misafir networkünüzü ayrı yapılandırma şansınız olabilirdi. Eğer bu tarz yatırım yapabilme durumunuz yok ise hotspot cihazları ile bağlı kullanıcıları yönetin derim.

Bol Şanslar!! 

Gönderildi : 10/12/2013 21:33

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba;

Telefonlara erişip ne yapacaksınız ? anladığım kadarı ile telefonla bağlanmalarından rahatsız değilsiniz ama telefona neden erişmek istiyorsunuz.

Bu arada eğer hangi Ip telefonda diye merak ediyorsanız mac adresinin ilk üç hanesi markayı size verecektir. Basitce kendi bilgisayarınızda broadcast Ip adresine ping atıp sonrasında arp kayıtlarına bakın.

Bu rada aynı SSID bağlansınlar ama benim ağıma girmesinler derseniz SMC lerde mac bazsed vlan çok güzel çalışıyor.

http://www.simet.com.tr/index.cfm?fuseaction=objects2.detail_content&cid=2466

Gönderildi : 11/12/2013 20:57

(@AhmetOzger)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Aslında istediğim şirket için değil hotspot cihazı ile şirkette ki telefonlar misafir ağına bağlanabiliyorlar bu bizim sorumluluğumzu üstümüzden alıyor fakat ben evimde de networkte bulunan telefonlara erişmek istiyorum evde basit modem vs kullandığım için herhangi extra bir özellik kullanabilirmiyim bilmiyorum iş yerlerinde buna benzer bir şey  kullanan varsa eğer kullandıkları prog. donanım gibi şeyleri evde de  kullanmak istediğim için bu şekilde sordum bu istediğimi sağlayan bir sistem var ise bunu öğrenmek için. bilmem anlatabildimmi 🙂

Gönderildi : 13/12/2013 18:08

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Aslında istediğim şirket için değil hotspot cihazı ile şirkette ki telefonlar misafir ağına bağlanabiliyorlar bu bizim sorumluluğumzu üstümüzden alıyor fakat ben evimde de networkte bulunan telefonlara erişmek istiyorum evde basit modem vs kullandığım için herhangi extra bir özellik kullanabilirmiyim bilmiyorum iş yerlerinde buna benzer bir şey  kullanan varsa eğer kullandıkları prog. donanım gibi şeyleri evde de  kullanmak istediğim için bu şekilde sordum bu istediğimi sağlayan bir sistem var ise bunu öğrenmek için. bilmem anlatabildimmi 🙂

DrayTekin softphonu ücretsiz ve herhangi bir SIP server ile bağlantı kurabilirsiniz.

Gönderildi : 13/12/2013 18:12

Paylaş: