Forum

access point yapıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

access point yapılandırma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,354 Görüntüleme
(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba

şirkete kullanılan  ,şirket network ünün haricinde  olan  10.10.10.0 ip  bloğunu kullanan  Airtes RT 111 kablolu adsl  modem mevcut  ,misafirlerin  bizim  kendi  networkümüzdeki wireless ı  kullanmaması için  bu modem üzerinden  kablosuz  erişim vermek istiyorum ,bunun  için bir adet acces  point aldım,Tp Link WA701ND modelinde ,10  lu  ip bloğu  ile  bu modemi  nasıl kablosuza  cevirmem  gerekli,ayrıca access  point in  bağlanan kullanıcılara 10 lu ip  bloğundan  ip vermesini sağlamayalım,bu  konu ile  ilgili destekelerinizi rica ederim...

Gönderildi : 26/11/2013 18:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu modeme bir access point alın ve bağlayın. Modem üzerinden veya access point üzerinden 10 lu blokta ipyi dhcp özelliği ile dağıttırın. Burada kafanıza takılan nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/11/2013 13:34

(@zafercalikoglu)
Gönderiler: 292
Reputable Member
Konu başlatıcı

burda kafama takılan  

modemin  ip numarası  10.10.10.1  access  pointe de aynı bloktan  mı ip adresi vermem gerekli,ayrıca bu  ip bloğunun  ip dağıtımınıda  access pointin yapmasını istiyorum,

modem airtess,access point  Tp link,bir çok yerde uyumsuz olur,airtess modem  için airtess  accees  point öneriliyori

Dsl  modem  üzerinde  herhangi bir  ayar yapmama  gerek varmı? 

Tp link üzerinde  kurarken  mode olarak   access  point modunu secmem gerekli dimi,çünkü  kablolu  modemi kablosuza  çekeceğim,

Teşekkürler,

Gönderildi : 27/11/2013 14:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Aralarında iletişim olması için aynı bloktan vermelisiniz. Aldığınız access point üzerinde dhcp özelliği var ise genelde çoğunda vardır. Access point üzerinden ip dağıtaibilirsiniz.

Uyumsuzluk noktasında sıkıntı olacağını düşünmüyorum yaptıkları işler farklı. Modem üzerinde kısıtlama v.s. yoksa bir şey yapmanıza gerek yok.

Tabi access point moduna almalısınız.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/11/2013 14:47

(@ismail_TOZKAPAR)
Gönderiler: 57
Trusted Member

merhaba

şirkete kullanılan  ,şirket network ünün haricinde  olan  10.10.10.0 ip  bloğunu kullanan  Airtes RT 111 kablolu adsl  modem mevcut  ,misafirlerin  bizim  kendi  networkümüzdeki wireless ı  kullanmaması için  bu modem üzerinden  kablosuz  erişim vermek istiyorum ,bunun  için bir adet acces  point aldım,Tp Link WA701ND modelinde ,10  lu  ip bloğu  ile  bu modemi  nasıl kablosuza  cevirmem  gerekli,ayrıca access  point in  bağlanan kullanıcılara 10 lu ip  bloğundan  ip vermesini sağlamayalım,bu  konu ile  ilgili destekelerinizi rica ederim...

Zafer Bey; 

AP cihazınızın IP blogunu 192.168.1.XXX şeklinde yapılandırım Alt Ağ Maskesi 255.255.255.0 şeklinde bırakın ( kullanıcı sayısına göre değişir )

Ağ Geçidi kısmını ise Modeminizin Ip bloguna ayarlamanız lazım 10.10.10.0 şeklinde ki İNTERNETE çıkış yapabilesiniz. Ayrıca AP cihazınızın DHCP si açık olursa AP kendisi IP dağıtımı yapacaktır Ap' ye bağlananan istemciler 192.168.1.XXX şeklinde IP alacaktır.

Şirket Networkünüzde KABLOSUZ yayın yapıyor iseniz misafirlerinizin Bu ağı kullanmaması için Güvenlik işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. SSID gizleme, Mac Filtreleme vs vs 

Harici netwokunuz için Ap cihazınızın DHCP dağıtımı misafirlerinize Farklı IP blokları tanımlamaya yeterli olacaktır.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 28/11/2013 13:06

Paylaş: