Forum

ağ üzerinden t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağ üzerinden tek bilgisayardan program çalıştırmak oyun oynamak film izlemek

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
470 Görüntüleme
(@BulentHULAGU)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

değerli abilerim benim bir sorunum var, tek serverden ağ üzerinden çok sayıda örneğin 30 bilgisayar nasıl oyun oynar aynı anda başaka pcler program çalıştırır başka pcler görüntülü görüşme yapar yada film v.s izler?

böyle bir sistem için gerekli olan sisitem ve malzemeler nedir?

mümkünse en basitini söylerseniz memnun olurum 🙂 sizin gibi profesyonel değilim ama olucam inşALLAH 

Gönderildi : 16/11/2013 02:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba film ve müzik için media server, paylaşım için file server gibi uygulamalar kullanılabilir. Oyun biraz işi karıştırıyor 🙂 Bir nas ile bu işler olabilir ama oyun için bir şey söyleyemeyeceğim. Uygulama sanallaştırma mantıklı ama bütçe gerektiren bir iş.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/11/2013 23:57

(@BulentHULAGU)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

benim için öncelik oyun tabiki 🙂 bir yerde gördüm xp üzerinden 70 biligisayar oyun oynuyabiliyor radmin diye bir program gördüm onunlamı yapıyor bilmiyorum banada söylemedi nasıl yapıldığını nede olsa rakip firma 🙂 özelliklerine baktım amd phenon x6 kullanıyor 16 gb de ramı var benim ana pc buldozer işlemci 8 core 16 gb ram var sanırım bu iş için uygun ama uygun yazılımı bulamıyorum. bu arada ilginiz için çok teşekkür ederim

Gönderildi : 17/11/2013 03:57

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Konuyu tek bir post üzerinden devam ettirir misiniz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/405117.aspx

Gönderildi : 17/11/2013 13:39

Paylaş: