Forum

1 hattan 5 ipyi 5 s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

1 hattan 5 ipyi 5 servera dağıtma

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@baris_erel)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

selamunaleykum arkadaşlar herkeze hayırlı günler iyi çalışmalar.

konuyu iyi araştırsaydın şurda vardı aynı konuları hortlatmayın gibi cümleleri duyma amacı ile açmadım sadece çözüme ulaşmak istiyorum . konu şu ki benim 1 adet hattım 5 adet te ip adresim var elimdede 5 adet server olduğunu göz önünde bulunduralım nat yönlendirmelerinde firewall cihazından portları tek server için yönlendirebiliyoruz sıkıntı yok ama 5ip ve 5 makine ve her server web hizmeti veren serverlar olduğunu düşünürsek, 80 portunu 5 serverda kullanacak buna istinaden ne yapmam lazım nasıl bir cihaz kullanmam lazım. load balance araştırdım obir kaç hattı tek bir yere toplamak için kullanılıyormuş. ben ise, 5 ipyi 5 servera 1 hat ololmak koşulu ile nasıl port yönlendiririm. teşekkürler. bu konuda önerilerinizi bekliyorum

Gönderildi : 15/11/2013 13:21

(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member

IIS üzerinden yapıyorsanız port olarak 1.server : 8082 2.server : 8083 şeklinde devam eden portları IIS üzerinden verin daha sonra modem üzerinden o iplere karşılık gelen port'ları yazın uygulayın işinizi görecektir.

1. 10.0.0.77 :8082

2.10.0.0.78  :8083 

Kolay Gelsin 

Gönderildi : 15/11/2013 13:37

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Juniper (SRX) tarafında proxy-arp tanımı ile dış ip adresleriniz belirleyerek

istediğiniz dış ip adresindeki istediğiniz portu içerideki makinaya yönlendirebiliyorsunuz 

5 dış ip adresindeki 80 portunu içerideki 5 farklı makinaya yönlendirebiliyorsunuz 

http://www.mustbegeek.com/configure-proxy-arp-in-juniper-srx-gateway/

adresinde (ingilizce ) örnek anlatım mevcut

Gönderildi : 15/11/2013 13:44

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

konuyu iyi araştırsaydın şurda vardı aynı konuları hortlatmayın gibi cümleleri duyma amacı ile açmadım sadece çözüme ulaşmak istiyorum . konu şu ki benim 1 adet hattım 5 adet te ip adresim var elimdede 5 adet server olduğunu göz önünde bulunduralım nat yönlendirmelerinde firewall cihazından portları tek server için yönlendirebiliyoruz sıkıntı yok ama 5ip ve 5 makine ve her server web hizmeti veren serverlar olduğunu düşünürsek, 80 portunu 5 serverda kullanacak buna istinaden ne yapmam lazım nasıl bir cihaz kullanmam lazım. load balance araştırdım obir kaç hattı tek bir yere toplamak için kullanılıyormuş. ben ise, 5 ipyi 5 servera 1 hat ololmak koşulu ile nasıl port yönlendiririm. teşekkürler. bu konuda önerilerinizi bekliyorum

Barış Bey;

Şayet açtığınız postlarda; ben araştırdım, şunuda okudum, bunuda inceledim ama sonuca varamadım.Yapım şu şekilde. İşletim sistemleri şunlar vs. gibi ayrıntıları paylaşırsanız emin olun kimse size yukarıda yazdığınız cevapları vermez. Bu tarz cevaplar alınan postları incelerseniz şayet ya hiç bilgi verilmemiş yada çok ama çok kısıtlı bilgi verilmiş oluyor hatta hiç ama hiç araştırma yapılmamış oluyor. Diyelimki daha önce bire bir aynı sorunun yaşandığı bir posta arkadaşlarımız cevap vermişler ve sorun çözüme ulaşmış siz olsanız ne yapardınız aynı cevapları yeniden mi yazarsınız yoksa zaten burada var mı dersiniz? Ha yukarıdada yazdığım gibi araştırmışsınızdır ve bunu belirtirsiniz o ayrı ki ozamanda cevabı zaten yazılacaktır.

Gönderildi : 15/11/2013 14:31

(@baris_erel)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Barış Bey;

Şayet açtığınız postlarda; ben araştırdım, şunuda okudum, bunuda inceledim ama sonuca varamadım.Yapım şu şekilde. İşletim sistemleri şunlar vs. gibi ayrıntıları paylaşırsanız emin olun kimse size yukarıda yazdığınız cevapları vermez. Bu tarz cevaplar alınan postları incelerseniz şayet ya hiç bilgi verilmemiş yada çok ama çok kısıtlı bilgi verilmiş oluyor hatta hiç ama hiç araştırma yapılmamış oluyor. Diyelimki daha önce bire bir aynı sorunun yaşandığı bir posta arkadaşlarımız cevap vermişler ve sorun çözüme ulaşmış siz olsanız ne yapardınız aynı cevapları yeniden mi yazarsınız yoksa zaten burada var mı dersiniz? Ha yukarıdada yazdığım gibi araştırmışsınızdır ve bunu belirtirsiniz o ayrı ki ozamanda cevabı zaten yazılacaktır.

Bu arada hepinize teşekkürler ilgi ve alakanız için allah hepinizden razı olsun. Ben sadece açtığım konu askıda kalmasını istemedim işin aslına bakarsanız.

bu şekilde bir cevap aldığım için değil yazmış olduğum metin başlangıcı. Sadece hala çözemediğim ve hala askıda kalan bu portalda cevabına ulaşamadığım tabi tüm detaylarıda göz önünde bulundurarak her tür açıklamama rağmen sonuca ulaşamıyabiliyoruz . günümüzde internet bilgi çöplüğü haline geldi arayıp bulmak zorlaşıyor  sadece konu askıda kalmasın. Ve inanın ben hiç biryerde  araştırma yapmadan ilk olarak çözümparkı göz önünde bulunduruyorum ki, bu da portala katkısı olan insanların bilgi düzeylerine güvenmemden kaynaklıdır.  Ben emeği gecen tüm arkadaşlara burada vaktini ayırıp cevap veren ve çaba sarfeden tüm insanlara teşekkür ediyorum

http://www.cozumpark.com/forums/thread/343795.aspx

birde verdiğim linkde konu hala sonuca ulaştıramadım bunu bir türlü aşamadım sebebini anlamış değilim inşallah yardımcı olursunuz

Gönderildi : 15/11/2013 19:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Bakalım

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2013 03:13

Paylaş: