Forum

şifreli girişte kıs...

Bildirimler
Hepsini Temizle

şifreli girişte kısıtlama

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@cemilSen)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

10 blokluk bir sitede 500mt ye kablosuz internet veriyoruz ama amacımız şu olacak. şifre yi herkes ele geçirebilir ama biz sadece site sakinlerine bu hizmeti verceğimiz için onları cihazlarının MAC adreslerini isticez . Cünkü şifreyi site sekinleri bilse bile o şifre tüm türkiye yayılır iki dakakada) 

mesela birisi tablet aldı onunla girmek isticek yönetime gelip MAC adresini kaydettirip girebilcek.veya yeni bi Cep telefonu aldı onunla internet girmek istiyorsa telefonun MAC adresini kayıt ettirecek

siteye yeni gelen ahali bağlanmaya çalıştığında  "lütfen cihazınızı kayıt ettirin" gibi bi uyarı sayfası na yönlndirilecek

Böyle bir sistemi nasıl ve hangi cihaz ile  kurabiliriz

Gönderildi : 18/11/2013 21:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bir utm yatırımı yapabilirseniz eğer hem loglama hemde kullanıcıları yetkilendirme yapabilirsiniz. Bu çok güzel ama maliyetli olur ayrıca söylediğiniz gibi hot spot işlemi de yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/11/2013 23:50

Paylaş: