Forum

Site Erişim Sorunu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Site Erişim Sorunu hk.

34 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,229 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Application sensor' e takılıyordur. Loglara dikkatli bakın.

Application Policy' e takıldığı konusunda ısrarcıyım 🙂

Gönderildi : 12/11/2013 12:45

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member
Konu başlatıcı

🙂 hocam onuda sadece monitör olarak işaretlemiştim, ve app control devre dışı bıraktım, banamısın demedi 🙂 birde sınırlı yada sınırsız kullanıcılarım hangisi olursa olsun kesinlikle giriş yapılamıyor 🙂

Gönderildi : 12/11/2013 12:57

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Application sensor' e takılıyordur. Loglara dikkatli bakın.

Application Policy' e takıldığı konusunda ısrarcıyım 🙂

Benim söylediğim tüm servisler kapalı iken 🙂 Süperonline hatlarında MTU değeri olarak 1492 kullanıyor altı paket oldumu bu tür sorunlar oluyor.

Fortigate destekten öğrenebilirsin nasıl yapılacağını. Birde cihazın loglarında buna istinaden hiçbirşey gözük müyor mu ? yada siz gitmeye çalıştığınız makinada wireshark iledinlediğinizde hiç cevap dönmüyor mu ?

Gönderildi : 12/11/2013 13:13

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ertan Hocam Merhaba;

MTU paketini 1492 olarak yaptık ancak değişen hiç bir şey olmadı, belirtmiş olduğunuz wireshark ile nasıl bir kontrol sağlayabilirim?

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 12/11/2013 17:25

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Konu günceldir, sorunum devam etmektedir.

bilgilerinize,

Gönderildi : 20/11/2013 12:38

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Konu günceldir, sorunum devam etmektedir.

bilgilerinize,

Gönderildi : 25/11/2013 16:22

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Ustalar cevap vermişler ama bazen çok basit şeyler de sorun çıkarabiliyor.Benim nacizane fikrim Dns olarak nereyi kullanıyorsunuz. fortigate de kullandığınız dns ile metro hattını direk bağlayıp kullandığını laptop da aynı dns lerimi kullandınız. İç networkünüzde dns sunucunuz varmı? Varsa orada teb.com.tr için hangi ip ye yönlendirme yapıyor. Sanki bir yerde teb.com.tr yi yanlış yere yönlendiriyor gibi geldi bana.

Kolay gelsin

Gönderildi : 25/11/2013 16:48

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Eminseniz firewall' dan olmadığına Service Provider' ini ile görüşün. Buna benze bir sorun dns' den sp' den kaynaklı yaşamıştım.

Gönderildi : 25/11/2013 16:51

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam Merhaba;

DNS çözümlemede sıkıntı yok, fortigate içerisindeki DNS leri değiştirdiğim zamanda da www.teb.com.tr giriş yapamıyorum, artık son çözüm olarak cihazı fabrika ayarına alıp tekrar kurulum yapacağım belki bir değişiklik olur, Servis sağlayıcımla görüştüğümde sorun olmadığını belirtiyorlar, çok enteresan bir durum resmen, hiç bir şey yapamıyorum :S

Teşekkürler

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 25/11/2013 22:25

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Konu günceldir, Sorun hala devam etmektedir.

bilgilerinize,

Gönderildi : 02/12/2013 11:47

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

İlk gönderdiğiniz resimlerde source bölümünde teb.com.tr yazıyordu. Bu teb.com.tr grubunda hangi ipler var? iç network ipleri mi yoksa teb.com.tr nin iplerimi?

Gönderildi : 04/12/2013 16:20

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Yaşamış olduğum sorun tamamiyle Superonline ile alakalı, kendi taraflarında çözmeye çalışıyorlar, Yüzlerce kez söylememe rağmen beni dinlemeyeyip ezberden konuştukları için mağdur durumdaydım.

Mevcutta bulunan IP adresimin dışında farklı bir IP vererek sorunumu çözümledim Blacklistten çıkartılabilmem için ilgili firmalarla görüşme içerisindeyim.

Sorun çözümlenmiştir.

bilgilerinize,

Gönderildi : 04/12/2013 18:52

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

🙂 geçmiş olsun.

Gönderildi : 04/12/2013 18:56

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba;

Yaşamış olduğum sorun tamamiyle Superonline ile alakalı, kendi taraflarında çözmeye çalışıyorlar, Yüzlerce kez söylememe rağmen beni dinlemeyeyip ezberden konuştukları için mağdur durumdaydım.

Mevcutta bulunan IP adresimin dışında farklı bir IP vererek sorunumu çözümledim Blacklistten çıkartılabilmem için ilgili firmalarla görüşme içerisindeyim.

Sorun çözümlenmiştir.

bilgilerinize,

zaten erişim konusunda traceroute  çıktısı sizin firewall cihazınızı geçiyordu diye hatırlıyorum 

malesef bazen meslektaşlarımız bunu yapabiliyor (bizde sorun yok deyip kolaya kaçmak )

Gönderildi : 05/12/2013 12:12

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Sorun çözümlenmiştir.

bilgilerinize,

zaten erişim konusunda traceroute  çıktısı sizin firewall cihazınızı geçiyordu diye hatırlıyorum 

malesef bazen meslektaşlarımız bunu yapabiliyor (bizde sorun yok deyip kolaya kaçmak )

Evet hocam benim firewall ı geçiyor, Superonline kurumsal destek kısmına koymuşlar bir kaç kişiyi ezberden iş yapıyorlar, kaç kez söyledim, kaç kez ikaz ettim banamısın demediler, hala cevap bekliyorum kendilerinden 🙂

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 05/12/2013 16:59

Sayfa 2 / 2
Paylaş: