Forum

cat 6 güç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

cat 6 güçlendirme

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,185 Görüntüleme
(@rizasahin)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar.

şirketimizde 5 adet saha kabini var bu saha kabinlerine nvr kameralardan cat6 kablo geliyor. fiberden çıkan kabloyu swicth e girip ordan da dağıtım yapıyoruz hepsi saha kabinine 100m den kısa mesafede ama 2 tanesi 147m cat6 100m üzeri sıkıntı olacağı için buraya nasıl bi güçlendirici koyabilirim tavsiyeleriniz nedir? 

Gönderildi : 24/10/2013 16:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
İsimlerimiz baya paralelmiş bir haft dışında 🙂 147 metre olupta sorun olmadan çalışan durumlar bizim iş yerindede mevcut. Cat6 kablonuz etli izolesi sağlam ve folyolu olur ise sorun olacağını düşünmüyorum. Bizde aynı bahsettiğiniz yapı üzerinde Ip kamera çalışıyor şu anlık sorun görünmüyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/10/2013 16:48

(@rizasahin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
İsimlerimiz baya paralelmiş bir haft dışında 🙂 147 metre olupta sorun olmadan çalışan durumlar bizim iş yerindede mevcut. Cat6 kablonuz etli izolesi sağlam ve folyolu olur ise sorun olacağını düşünmüyorum. Bizde aynı bahsettiğiniz yapı üzerinde Ip kamera çalışıyor şu anlık sorun görünmüyor.

:)) evet benimde dikkatimi çekti şahanla şahinde aynı anlamda sanırsam. neyse konu dağılmasın, bende bi deneyim o zaman sizin gibi inşallah sorun çıkmaz çıkarsada paylaşırım burda. ilginiz için ayrıca teşekkür ederim. 

Gönderildi : 24/10/2013 19:09

(@www-rizasahan-com)
_

Çıkmaması lazım 🙂 Kabloyu nizami olarak çekmeden gerekli mesafece kablo yapın ve kabloyu çekmeden deneyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/10/2013 00:12

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba,

Sizde hak verirsiniz ki Cat-6 kablo 147 Mt sıkıntı demek. Yani aslında burda kablo kalitesi durumu pek değiştireceğini sanmıyorum.

Topolojik olarak davranmak gerekirse yapacağın tek iş araya lokasyon noktası belirlemek yani sahada 100 mt mesafenin sonlandığı noktada sonlandırmanı yapıp aktif cihaz ile ( Switch ) bakır hattı repetear etmen lasım. Bol Şans,, 

Saygılarımla. 

Gönderildi : 28/10/2013 01:33

(@rizasahin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sizde hak verirsiniz ki Cat-6 kablo 147 Mt sıkıntı demek. Yani aslında burda kablo kalitesi durumu pek değiştireceğini sanmıyorum.

Topolojik olarak davranmak gerekirse yapacağın tek iş araya lokasyon noktası belirlemek yani sahada 100 mt mesafenin sonlandığı noktada sonlandırmanı yapıp aktif cihaz ile ( Switch ) bakır hattı repetear etmen lasım. Bol Şans,, 

Saygılarımla. 

merhabalar mesajınızı yeni gördüm. 147m de sorunsuz bir şekilde çalışmıştır. ilginize teşekkür ederim 

Gönderildi : 12/11/2013 01:54

(@www-rizasahan-com)
_

Geçmiş olsun. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 12/11/2013 23:33

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Saygılarımla. 

merhabalar mesajınızı yeni gördüm. 147m de sorunsuz bir şekilde çalışmıştır. ilginize teşekkür ederim 

Nasıl test ettiniz ?

Gönderildi : 13/11/2013 00:56

(@rizasahin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam kamera odasından seyrederek şu anda test ediyorum 🙂

ben 2 günlüğüne tunceliye gitmiştim. altyapıyı üstlenen müteahit firma kabloyu çekmiş bende denemek için uçlarını basıp speed dome kameraya ip verdim sorunsuz bir şekilde çalıştı. sisteme dahil ettim şu anda da çalışıyor. 

İyi çalışmalar 

Gönderildi : 17/11/2013 00:51

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Çalıştırdığına sevindim. Yüzyıllardır süre gelen tartışma. Cat-6 kablo 150 mt ya çalışırsa. 😉

Gönderildi : 18/11/2013 02:48

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Kamera görntüsü tek taraflı trafik yaratır, kameradan kayıt cihazına görüntü akar. Burada birkaç ping kaybı çok da problem oluşturmaz. Fakat muhasebe benzeri database ile çalışan çift taraflı trafik oluşturan, bir ping kaybında bile aradaki bağlantıyı koparan programlarda 100 metreyi geçmek sıkıntı yaratır. Çok sıkışırşanız kamerayı 10Mb e ve half dublex e çekersiniz.

Gönderildi : 18/11/2013 03:11

Paylaş: