Forum

ADSL den GHDSL'e ge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ADSL den GHDSL'e geçiş

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@ademercan)
Gönderiler: 150
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam Arkadaşlar,

Şu an iki tane 2 tane adsl hattı  kullanıyorum fortigate üzerinde 8 megabit  adsl hatlarını iptal edip internet hızını artırmak için Ghdsl geçmek mantıklı olur mu ?

Fortigate 60b

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/10/2013 12:58

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Radyolink veya Metroya geçmek mantıklı olur.

Gönderildi : 24/10/2013 13:19

(@AbdullahSimsek)
Gönderiler: 196
Estimable Member

bu hattın kullanım amacı internet hızını artırmak yerine genelde upload söz konusu olduğunda düşünülür. network yapısında diğer lokasyona noktadan noktaya bağlantı gerekiyor olabilir veya şirketinizdeki sunucu için gerekli olabilir. ayrıca isp nin sağladığı özel hat olduğundan daha stabil çalışır. 16 mb hattınızı artırmak için farklı bir yol düşünmenizi öneririm. Eğer yavaşlık sorunu yaşıyorsanız kullanıcılarınızın bant işgalini önlemek için elinizdeki firewall üzerinde traffic shaping yapabilirsiniz.

Gönderildi : 24/10/2013 13:24

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

g.shdsl hatları hız bakımından genelde adsl den daha yavas fakat

upload/download hızlrı esit oldugu icin merkez-sube tipi cok veri transferi gerekmeyen baglantılar icin daha tercih edilebilir 

internet bağlantısı için ise metro ethernet veya servis sağlayıcıların fiber çözümleri alternatif olarak düşünülmeli bence 

Gönderildi : 24/10/2013 13:24

(@ademercan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gshdsl benim için uygun bir çözüm değil o zaman bizim yapımızda şubeler yok ben sadece kullanıcıların internet hızın artırmak için kullanacaktım ve Fabrika için Metro Ethernet çok pahalı bir çözüm draytek alıp daha uygun bir yapı yapabilir miyiz?

Yardımlarını için teşekkürler   

Gönderildi : 24/10/2013 14:03

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Ghdsl muhtemel yeterlı olmayacaktır. Fiber alt yapı uygunsa fiber e geçmek çok daha sağlıklı olacaktır. TT fiberi diğerlerine göre biraz pahalı olabilir ama performans olarak tavsiye ederim.

Gönderildi : 25/10/2013 13:32

(@ademercan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler

iyi çalışmalar

Gönderildi : 25/10/2013 14:39

Paylaş: