Forum

Bilgisayara Statik ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayara Statik İP atarken modem ile çakışma

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
537 Görüntüleme
(@MuratSenturk)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Telekom üzerinden ip'mi statik hale getirdim ADSL hat kullanıyorum ve bilgisayara direkt olarak bu statik ip yi atamam gerekiyor fakat bilgisayar üzerinden ağ adaptörünü ayarlarken statik ip'yi girdiğimde çakışma var diyor. Muhtemelen modem bu statik ip yi kendine atıyor galiba bu sebeple bilgisayara atmamı engelliyor olabilir belki. Daha önce kullandığım TP-Link marka bir modemde böyle bir sıkıntı yaşamamıştım direkt dışarı açılan statik ip yi bilgisayarıma atayabilmiştim. Neden buna ihtiyacım olduğu konusuda windows üzerinde çalıştıracağım bazı programların direkt olarak statik ip ye bağlı olarak çalışması gerekiyor buda pc ye statik ip yi atamamı gerektiyor ne yazık ki port yönlendirmeleri v.s. derdime deva olmuyor. Bu konu hakkında bir yorumu yada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. 

Teşekkürler 

Gönderildi : 03/10/2013 12:54

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

modeminizi bridge (köprü ) modda çalıştırmanız gerekiyor

Gönderildi : 03/10/2013 13:12

(@MuratSenturk)
Active Member
Konu başlatıcı

Vasvi bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. Yalnızca köprü moduna almam yeterli olacak mı ? ayrı bir configurasyon yapmam gerkecek mi ?

Teşekkürler, 

Gönderildi : 03/10/2013 13:46

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Vasvi bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. Yalnızca köprü moduna almam yeterli olacak mı ? ayrı bir configurasyon yapmam gerkecek mi ?

Teşekkürler, 

pppoe ayarlarını kendi makinanızda yapmanız gerekecek , adsl servis sağlayıcınızın kullanıcı ve sifresini buraya gireceksiniz

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-vista/create-a-pppoe-connection-to-the-internet

Gönderildi : 03/10/2013 13:56

(@MuratSenturk)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler Vasvi Bey, bahsettiğiniz şekilde deneyeceğim.

Peki modemler arasında böyle bir fark olmasının sebebi nedir ? Birde bu şekilde ayarlayıp modemi köprü yaptığımda diğer bilgisayarlarda o modem üzerinden internet erişimi sağlayabilecekler mi ?

Gönderildi : 03/10/2013 14:55

Paylaş: