Forum

Int Cafedeki networ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Int Cafedeki network hakkinda sorum ?

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@ElcinMemmedov)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar bir sorum olucak aslinda tum network icin bu sorum  internet cafedeki pc'lere nasil ulasa biliriz hem guvenlik acisindan hemde network acisindan benim icin onemli "cmd" ile "net view" komutu ile pc'lerei goruyorum amma ulasamiyorum [co]

Gönderildi : 02/10/2013 19:56

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

internet cafe icin tum clientlerde ortak bir isimle administrators grubunda olan bir kullanıcı yaratırsanız bu kullanıcı hakkı ile erisim saglayabilirsiniz

dameware nt utilities isimli program bu tip işlemler için oldukça başarılıdır 

Gönderildi : 02/10/2013 20:05

(@ElcinMemmedov)
Estimable Member
Konu başlatıcı

internet cafe icin tum clientlerde ortak bir isimle administrators grubunda olan bir kullanıcı yaratırsanız bu kullanıcı hakkı ile erisim saglayabilirsiniz

dameware nt utilities isimli program bu tip işlemler için oldukça başarılıdır 

Aslinda benim sorum internet cafe icin sayilmaz cisco network'lerindede guvenlik icin bunlar onemli onun icin meraklandim yani programsiz erismek mumkun diyil saniyorsam cevapladiginiz icin tesekkurler ...

Gönderildi : 02/10/2013 20:13

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

siz clientin nesine ersişmeye calısıyorsunuz

diskine erişmek istiyor iseniz 

\\ip_adresi\c$ seklinmde erisebilirsiniz 

servislere kullanıcılar vs erismek istiyor iseniz kendi bilgisayarınızda my computer sg clieck manage secip 

ustte kendi bilgisayarınızın oldugu yere sag tıklayıp agdaki basak bir bilgisayra baglanabilirsiniz

ozetle baglanmak kelimesi cok genel ne yapmak istediginiz daha acık belirtirseniz daha nokta atışı cevaplar alabilirsiniz

Gönderildi : 02/10/2013 20:27

(@ElcinMemmedov)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tesekkurler !!! ben onu oyrenmek istiyorumki agimdaki pc'den ne gibi zarar ala bilirim kendi network'da mesela diyer pc'deki hafizadaki bilgilere baglanmak sizmak ola bilirmi

Gönderildi : 02/10/2013 20:39

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Tesekkurler !!! ben onu oyrenmek istiyorumki agimdaki pc'den ne gibi zarar ala bilirim kendi network'da mesela diyer pc'deki hafizadaki bilgilere baglanmak sizmak ola bilirmi

Evet yerel ağda bu olabilir, makinalara sağlam firewall yapısı olan av programları kurun Comodo, TrenMicro gibi yazılımlar olabilir. Bunlar sayesnde belli portlar dışındaki erişimleri kapatabilir ve gelen giden trafiği süzebilrsiniz. Ayrıca host makinalarda herşeyi kapatıp dosya paylaşımını linux sunucu yazıcıları print server üzerinden yapmanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 02/10/2013 20:48

(@ElcinMemmedov)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tesekkurler

Gönderildi : 03/10/2013 20:46

Paylaş: