Forum

2 Adet Fiber Switch...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 Adet Fiber Switch Arasındaki Bağlantı Nasıl Olmalı?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
2,653 Görüntüleme
(@Murat_CEYLAN)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Sistemimizde 2 adet fiber switch kullanmaktayız. 

Bunlara bağlı bir kaç tane sunucu ve birde ibm ds4300 storage var.

Storage ilk switche takılı ve bu switche takılı olan sunuculardan storage a erişimimiz var ancak iki switch arasında bağlantı yaptığımızda ikinci switche takılı olan sunuculardan storage görünmüyor.

Biz switchlerin herhangi bir portundan fiber kablo ile direk bağlantı yapıyoruz.

Sorun nerede acaba bağlantıyı ne şekilde hangi kablo ile yapmak lazım? 

Gönderildi : 18/09/2013 23:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba, Switchler Gbit switch ve mesafesi birbirine yakın ise ayrıca sizin kullanacağınız SFP modüller 1 gbit modül ise direk bakır ile bağlayıp aynı performansı yakalayıp, maliyeti aşağı çekebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/09/2013 12:30

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Performans hiçbir zaman aynı olmaz 🙂 bakırın iletim hızı ile fiberinki farklıdır elbette bu uzun kesafede daha fazla belli olacaktır lakin kısa mesafede de kablonun ısınması ve çevresel faktörlerden eklenmesi gibi sebepler var fakat fiberde bu pek olmaz bu nedenle switch uplinklerni fiberle yapmak daha iyidir.

Gönderildi : 20/09/2013 02:56

Paylaş: