Forum

Programlara farklı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Programlara farklı ağ kartı

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@CengizAKGUL)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba  

Benim sorum xp ve veya windows 7 altında çalışan internet bağlantılı uygulamaların misal explorer ağ kartı 1 den flashget ağ kartı 2 den skype ağ kartı 3 den bağlansın istiyorum bunu nasıl ayarlarım veya 3.parti bi uygulama mı yüklemem lazım?

teşekkürler. 

Gönderildi : 29/08/2013 22:00

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

neden böyle bir şey istediğinizi anlamış değilim.

Bir bilgisayar bir network kartı üzerinden internet çıkar, diğer Ethernet kartlarını ağ üzerindeki farklı noktalara bağlanmak için kullanmalısınız.

Bilgisayar üzerinde sanallaştırma yapılacaksa o zaman birden fazla network kartına ihtiyaç olabilir.

Dediğiniz uygulamalar üzerinde bu dediklerinizi yapmanız imkansız...

Gönderildi : 30/08/2013 04:24

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

istemci programlar icin cok mumkun gorunmuyor 

eger web server , ftp server , sql server gibi sunucu hizmeti veren uygulamalardan bahsetseydik mumkun olabilirdi  

Gönderildi : 30/08/2013 12:46

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba  

Benim sorum xp ve veya windows 7 altında çalışan internet bağlantılı uygulamaların misal explorer ağ kartı 1 den flashget ağ kartı 2 den skype ağ kartı 3 den bağlansın istiyorum bunu nasıl ayarlarım veya 3.parti bi uygulama mı yüklemem lazım?

teşekkürler. 

Port bazlı, policy based routing yapabilen bir cihaza ihtiyacınız var.

Gönderildi : 31/08/2013 13:04

(@CengizAKGUL)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

sanırım buradaki

http://www.cozumpark.com/forums/thread/289641.aspx

cevap çözüm olacak gibi geldi bana. ama hala birkaç hata var route komutlarını iyice araştırmam gerekiyor. 

Gönderildi : 02/09/2013 02:25

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

sanırım buradaki

http://www.cozumpark.com/forums/thread/289641.aspx

cevap çözüm olacak gibi geldi bana. ama hala birkaç hata var route komutlarını iyice araştırmam gerekiyor. 

Windows direk olarak port based routing yapamıyor, eğer istek belli bir ağa belli bir karttan gitmek olsa idi o dediğiniz işe yarardı.

Gönderildi : 02/09/2013 12:55

Paylaş: