Forum

Tilgin HG1332 Modem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tilgin HG1332 Modem ve Ap

14 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
5,139 Görüntüleme
(@KursadCAKIR)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu dandik modeme uygun hangi ap veya routeri almalıyım, elimde tp-link wr740n ile sıkıntı yaşadım, sıkıntı ise şu; wr740n i kuruyorum ana modeme reset atınca tp-link wr740n bağlanmıyordu dhcp yi kapatmamıza rağmen, aşağıda vermiş olduğum linkteki modemin özelliklerine bakarak hangi ap yi veya routeri almalıyım sizce? (Amaç diğer odalarda 20mbit fiber internetimi wi-fi olaraktam verimli bir şekilde bağlanmak ve ana modemden kablosuz sinyal alıp kablosuz genişletip sinyali arttırıp diğer odalarda bağlanmak kullanmak.

http://www.tilgin.com/Products/Ethernet-access/HG1330/Features1/  

Gönderildi : 01/09/2013 15:08

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Mailinize istinaden,

Başka marka Ap ile yapmaya kalkarsanız sorun yaşabilirsiniz yine tılgın marka bir AP ile wds deneyin.

Gönderildi : 02/09/2013 12:58

(@KursadCAKIR)
Active Member
Konu başlatıcı

Tilgin diye birşey yok ki ülkemizde ne satan ne destek, ttnet nereden buldu anlamadım.

Gönderildi : 03/09/2013 13:04

(@ErdoganTumen)
Gönderiler: 27
Eminent Member

router'e gatawey yolunu belirtiyormusunuz ? modemden gelen kabloyu router e bağlayıp ayarlarını yaparsanız sıkıntı çıkmaması gerekiyor.

huawei VDSL modem bende kullanıyorum ve wr 740n modelinide kullanıyorum bir sıkıntı yok.

yaptıgınız ayarları gösterebilir misiniz ?

Gönderildi : 03/09/2013 22:58

(@KursadCAKIR)
Active Member
Konu başlatıcı

çoğu şeyi yaptım dhcp yi kapattım kanalı aouto yaptım veya 6-11 sabitledim o da olmadı. kendi yazılımı ile kurulum yaptım modemleri kablolu bağlayaraktan,    sizin şu an mevcut tp link 740n cihazınızın tüm ayalarını print screen yapıp bana yollayabilirmisiniz? 

Gönderildi : 03/09/2013 23:05

(@ErdoganTumen)
Eminent Member

malesef yollayamam çünkü onu müşteri ye kuruyorum yani müşterinin evinde..

741nd için elimde bir backup var sadece. 

siz bi uzak masaüstü bağlantı verin bana öyle bakayım.

wpa şifreleme mi yapıyorsunuz ? wpa şifreleme de kabul etmiyor diye biliyorum. 

hergün yaptıgım işlemler bunlar benim.

modem üzerinden bağlantı yapmadım bu şekilde access pointler üzerinden yürüyorum ben.

access point ile alıyorum bağlantıyı tp link router e bağlayıp dağıtım yapıyorum. 

Gönderildi : 03/09/2013 23:12

(@KursadCAKIR)
Active Member
Konu başlatıcı

Benim ana modemim Tilgin HG1332 artık neyse ttnet in verdiği çok dandik ne wds si var ne 740n mac ini ana modeme girebileceğim bi yer,   şu an 740 n i garantiye yolladım yazılımı çöktüğü için garantiden gelsin seni rahatsız  edeceğim.. 

Gönderildi : 04/09/2013 00:49

(@ErdoganTumen)
Eminent Member

access point ler yönünden sıkıntım yoktur.

hangisinin sağlıklı stabil çalışır vb iyi bilirim cünkü her zaman kullandığım makinalardır.

şuan sistemimde 500 adet iç ortam access point var. dışarda 500 adet client dış ortam access point ve 50 adet (Ap) Modunda access point var.

uzak masaüstü bağlantı ile yaptıgın mantıga bakarak cözeriz işini ama şunu bil access point ile repeater modda çalıştırcaksan kablosuz alıp kablosuz dağıtıcaksan wpa şifreleme de 740 lar çalışmaz 801 ler çalışır sadece birde 901 ler.

yeni çıkan modeller yeni kasalar problemlidir. problemde yazılımsaldır. 

Gönderildi : 04/09/2013 02:34

(@KursadCAKIR)
Active Member
Konu başlatıcı

hangisinin sağlıklı stabil çalışır vb iyi bilirim cünkü her zaman kullandığım makinalardır.

şuan sistemimde 500 adet iç ortam access point var. dışarda 500 adet client dış ortam access point ve 50 adet (Ap) Modunda access point var.

uzak masaüstü bağlantı ile yaptıgın mantıga bakarak cözeriz işini ama şunu bil access point ile repeater modda çalıştırcaksan kablosuz alıp kablosuz dağıtıcaksan wpa şifreleme de 740 lar çalışmaz 801 ler çalışır sadece birde 901 ler.

tekrar merhaba, bugün değişimden 740n cihazım geldi,  kablosuz sinyal alıp kablosuz yayın yapamıyoruz ana modemimizde bazı özellikler yok ana modemden kaynaklı bunu anlamış olduk, mecburen ana modemden kablolu bi şekilde (wan portuna bağlayıp)  alıp kablosuz olarak wi-fi yi dağıtabiliyorum,  kullanabiliyorum,  başka yapacak bir şey yok,  yalnız şunu öğrenmek istiyorum evde tivibu var tivibu cihazını modeminden gelen kabloyuda 740n in birinci ethernet socketine taktım sizce benim aylık  adil kullanım kotası olan 75 gb kotadan düşmez değil mi, 

Gönderildi : 05/09/2013 21:11

(@ErdoganTumen)
Eminent Member

tekrar merhaba, bugün değişimden 740n cihazım geldi,  kablosuz sinyal alıp kablosuz yayın yapamıyoruz ana modemimizde bazı özellikler yok ana modemden kaynaklı bunu anlamış olduk, mecburen ana modemden kablolu bi şekilde (wan portuna bağlayıp)  alıp kablosuz olarak wi-fi yi dağıtabiliyorum,  kullanabiliyorum,  başka yapacak bir şey yok,  yalnız şunu öğrenmek istiyorum evde tivibu var tivibu cihazını modeminden gelen kabloyuda 740n in birinci ethernet socketine taktım sizce benim aylık  adil kullanım kotası olan 75 gb kotadan düşmez değil mi, 

kablosuz alıp kablosuz dağıtabilirsiniz.

repeater modu yokmu 740n nin içerisinde ?

var ise şifreleme türünü wep yapın veya şifresiz yapın modemin wireless'ini mac filtreyi aktif edin sadece kendi aletlerinizi bağlayın.

repeater modda tp link'in bu modeli wep ve şifresiz yayınlarda çalışıyor.

wpa/wpa2 ile çalışmaz. ancak kablo ile bağlayıp access point modunda kullanabilirsiniz. 

Gönderildi : 06/09/2013 02:30

(@KursadCAKIR)
Active Member
Konu başlatıcı

abi ilk 6 fotoda yapacakları mı? yazabilirmisin  7 foto ise ana modeminki?

Gönderildi : 06/09/2013 20:39

(@KursadCAKIR)
Active Member
Konu başlatıcı

şimdi benim tp-link wr 740n cihazını en iyi verim alabileceğim yer evimin salonu, salonda 1 tane ethernet giriş pirizi var, vede buna tivibu cihazı bağlı tv görüntüsünü bundan alıyoruz, ben bu 740n cihazını salondaki ethernet girişine bağlarsam daha iyi verim alacağımdan bu ethernet girişine önce 740n cihazını bağladım, tivibu cihazınıda 740n'in 1. ethernet socketine taktım, normal kanalları izleyebiliyorum ama bilirsinizki tivibu'da tekrar izle, film izle, video izle gibi özellikler var, bunlara girince açılmıyor, uyarı veriyor uyarı şu şekilde tivibu modemi ve ana modeminizi kapatın önce ana modeminizi açıp internetin geldiğinden emin olduktan sonra tivibu cihazını çalıştırın, yani tüm özellikleri kullanmak adına tivibu cihazını 740 a bağlamaz isem kullanabilirim ama 740 a bağlarsam problem oluyor, sence prizdeki tek girişli etherneti swich ile çokluyayim mi yoksa, tp link 740n de yapılacak bi ayar söz konusu mu? Aşağıdaki tilgin modemde yer alan iptv filan...

Gönderildi : 07/09/2013 23:27

(@ErdoganTumen)
Eminent Member

hocam wireless sekmesinde repeater modu var mı ona bakar mısın o sekmeyi komple gösterir misin ?

repeater,universal repeater vb. olması gerekiyor eğer access point özelligi vardı ise..

ama benim bildigim yok diye biliyorum. 

Gönderildi : 08/09/2013 23:17

(@KursadCAKIR)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam wireless sekmesinde repeater modu var mı ona bakar mısın o sekmeyi komple gösterir misin ?

repeater,universal repeater vb. olması gerekiyor eğer access point özelligi vardı ise..

ama benim bildigim yok diye biliyorum. 

ana modemde mi diyorsun

tp-lin wr740n de access point özelliği yok router 

Gönderildi : 09/09/2013 01:07

Paylaş: