Forum

Ağa bağlı ama inter...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağa bağlı ama internet yok

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
537 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

kurumdaki personellerden birinin kullandığı bilgisayar masaüstü ve işletim sistemi xp.aynı switch den biz de bağlıyız.bizim internet varken onunkinde yoktu.daha doğrusu ağ özelliklerinden baktığımda giden paket sayısı vardı ama gelen sıfırdı ve xp lerde iki monitör şeklindeki ağ simgesinde monitörün birinde ışık yanıyordu.ve hiçbir internet sitesine bağlanamıyordu.böyle olunca sorunun neyden kaynaklandığını anlayamıyorum. 

Gönderildi : 26/08/2013 12:03

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Aynı networkteki başka pcye ping atabiliyor musunuz sonrasında GW de ulaşmayı deneyebilir misiniz?

Gönderildi : 26/08/2013 12:31

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Selam  Eger gelen paket  yoksa   rj45  başlıklarını degiştirin  oda  olmasa  ikili hız   limitini  10 yarım kadar  dusuermenızı tavsiye ederim.. 

Gönderildi : 26/08/2013 13:23

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ikili hız   limitini  10 yarım kadar  dusurmek ne demek?

Gönderildi : 26/08/2013 13:57

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Aynı networkteki başka pcye ping atabiliyor musunuz sonrasında GW de ulaşmayı deneyebilir misiniz?

tam olarak dediğinizi anlayamadım.ordan başka bilgisayara mı ping atmak ip adresiyle? GW nedir ayrıca?

Gönderildi : 26/08/2013 14:21

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

sorun olan bilgisayardan diğer bilgisayara ping atmak için başlat çalıştır cmd yazarak açılan ekrana ping diğerpcip yazarak işlemi yapabilirsiniz. GW den kastım Gateway bu normal şartlar altında modeminizin ip adresidir. 

Gönderildi : 26/08/2013 14:28

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

şunu diyorsunuz galiba : ping attığımda diğerine ulaşırsam ağda sorun yok.yine bir browsera modemin ip sini yazıp ulaştığımda da aynı öyle mi?

Gönderildi : 26/08/2013 14:46

Paylaş: