Forum

ip tespit etmenin y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ip tespit etmenin yolu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

msn kullanırken sohbet penceresinden gönderilen ya da maille gönderilen linkleri tıklamayın ip tesbit edilebiliyor demişlerdi.skype var artık ve onun  için de geçerli galiba.yalnız anlamadığım ben bazen tedirgin olduğumda sohbet penceresinde gönderilen linki tıklamayıp browsera o adresi yazıyorum aynı şey olur mu?

Gönderildi : 15/08/2013 15:22

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Eğer karşı taraf gönderdiği adreste sizin ipnizi almak istiyorsa sizde proxy yada benzeri bir şey kullanmıyorsanız. Ip adresinizi görmesi mümkündür.

Gönderildi : 15/08/2013 17:08

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

sormak istediğim bu yöntemle ip tesbit etmeye çalışıldığında önemli olan benim linke tıklamam mı yoksa ister linke tıklayarak ister browsera adresi yazarak o adrese gitmek mi?

Gönderildi : 15/08/2013 17:47

(@oguzhanyildiz)
Gönderiler: 82
Estimable Member

gönderilen url size özel hazırlanmış olabilir; ister tıklayın ister yazın sonuç değişmez.

en basitinden www.test.com/contact/02a5u4.html gibi sonunda değişken karakterler varsa sayfa muhtemelen size özel hazırlanmıştır ve sadece siz gireceğinizden sadece sizin ip'niz loglanacaktır.

proxy kullanın

Gönderildi : 15/08/2013 18:34

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Linke tıklasanda linki açsanda sıkıntı oluşturabilir. Linki çok merak ediyorsan web proxy siteleri var ktunnel gibi onlarla aç.

Gönderildi : 15/08/2013 18:39

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ktunnel e sohbet penceresinden linki kopyalayıp yapıştırdığımda ip im tesbit edilemez mi ?

Gönderildi : 15/08/2013 19:03

Paylaş: