Forum

powerline ama nasıl

Bildirimler
Hepsini Temizle

powerline ama nasıl

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

müstakil iki katlı bir evimiz var bakır kablolar üzerinden gelen telefon hattı üzerinden ADSL modem sayesinde  8MBit internet alıyorum.BU hizmeti evin tüm elektrik hattına dağıtmak istiyorum ama nasıl ?

Gönderildi : 31/07/2013 22:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bunu prizler üzerinden yapmak istiyorsunuz anladığım kadarı ile. Yaygın olmamak ile birlikte bu mümkün. Amacınız wifi ise eğer evin içine koyacağınız bir access point ile dediğinizi zaten yapabilirsiniz.

Priz üzerinden http://www.chip.com.tr/haber/interneti-prizden-dagitin_16032.html  bunların kablolu çözümleride mevcut. Yani wi-fi yerine pc ile arasında kablo bağlantısı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/08/2013 01:01

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bunu toplu konutlarda yapan firmalar nasıl yapıyor. binanın girişinden tüm hatlara dağıtımı yapıyor ama beni nasıl engelliyorlar. yani 40 daireli bir binada ben prize böyle bir cihaz teksam firmadan habersiz internete balanailirmiyim

Gönderildi : 01/08/2013 23:27

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Basitce MAC adres kontrolü yapılabilir.

Datanın hangi kablo yada taşıma yolu ile aktarıldığı fark etmez sonuçta ethernet networke bağlanıyorsunuz basitçe ethernet network sistemlerinde ne geçerli ise onda da o geçerli. Ama powerline ürünleri hem riskli ürünler hemde fazlarla ilgili sorunları var.

Gönderildi : 02/08/2013 01:02

Paylaş: