Forum

Ağdan bazı dosyalar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağdan bazı dosyaları kopyalayamama sorunu

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
1,641 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 377
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, domain ortamında bir bilgisayarda aslında iki bilgisayarda şöyle bir sorun oluyor. Kendi departmanları ait bir klasörde bazı excel dosyalarını kopyalamak istediğimde; Dosya boyutu: Hesaplanıyor... Kalan süre: Hesaplanıyor... şeklinde kalıyor. Bu dosyalar üzerinde kullanıcının full yetkisi var. Ayrıca paylaşım ayarlarının da hepsi açık durumda. Enteresan olan başka bilgisayarlardan denediğimde anında kopyalıyor. Zaten ufak boyutlu dosyalar. Bilgisayarı birkaç kez kurdum. Sorun ne olabilir acaba?

Gönderildi : 31/07/2013 14:23

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

makinalar windows7 ise 

Turn Windows features on or off ekranında

Remote Differential Compression 'ı kaldırmayı deneyebilirsiniz

Gönderildi : 31/07/2013 14:28

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bu konuda dosya sunucuyu yada bağlı bu iki bilgisayarın o sunucu ile olan iletişimini kontrol etmelisiniz. Fiziksel yada ile sunucu ile alakalı birşey yok ise tüm zamanların aynı NTP sunucudan doğru şekilde güncellenip güncellenmediğine bakın.

Gönderildi : 31/07/2013 14:30

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bu konuda dosya sunucuyu yada bağlı bu iki bilgisayarın o sunucu ile olan iletişimini kontrol etmelisiniz. Fiziksel yada ile sunucu ile alakalı birşey yok ise tüm zamanların aynı NTP sunucudan doğru şekilde güncellenip güncellenmediğine bakın.

Merhaba, Remote Differential Compression ile olmadı.

Sunucu ile alakalı olacağını sanmıyorum dediğim gibi başka dosyalarda sorun yok. Ayrıca başka bir bilgisayar o dosyaları alabiliyor. Tüm zamanların güncellemesine nasıl bakabilirim? 

Gönderildi : 31/07/2013 14:39

(@ertanerbek)
Famed Member

Basitçe sistemdeki cihazların IP adresleri AD ve dosya sunucu ile aynımı onu kontrol edin.

Gönderildi : 31/07/2013 14:46

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Basitçe sistemdeki cihazların IP adresleri AD ve dosya sunucu ile aynımı onu kontrol edin.

Ip'ler aynı zaten sadece birkaç dosya üzerinde bu oluyor.  

Gönderildi : 31/07/2013 16:07

(@ertanerbek)
Famed Member

Dosyaları farklı kopyalayın yani başka isimle aynı sorunla karşılaşırsanız farklı isimde aynı türde bir dosya oluşturun diğer dosyanın içeriğini buna kopyalayın eğer sorun devam ediyorsa muhtemel olarak o dosyayı okuyan programda sorun var demektir.

Gönderildi : 31/07/2013 16:37

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Dosyaları farklı kopyalayın yani başka isimle aynı sorunla karşılaşırsanız farklı isimde aynı türde bir dosya oluşturun diğer dosyanın içeriğini buna kopyalayın eğer sorun devam ediyorsa muhtemel olarak o dosyayı okuyan programda sorun var demektir.

Windows kurulumu deniyorum. Deniyorum birkaç kere oluyor. Sonra ayarlama yapıyorum. Yedekleri vs. atıyorum. Bakıyorum yine aynı şekilde devam ediyor. Bios update yapıp güncel driverlar ile kurdum. Combofix ile tarama da yaptırdım. Çözemedim bir türlü. 

Gönderildi : 01/08/2013 12:38

(@ertanerbek)
Famed Member

Bu yedekleri atıyorum derken belki kurulu olan bir program buna sebep oluyor olabilir. Yada yedeklerde bulunan bir şey. Makinayı formatlamak zaten bir çözüm değil. Sorunun kaynağını bulmadan yapılan her türlü temiz yükleme aynı sorunu yaşamak için temiz bir başlangıçtır.

Gönderildi : 02/08/2013 00:56

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bu yedekleri atıyorum derken belki kurulu olan bir program buna sebep oluyor olabilir. Yada yedeklerde bulunan bir şey. Makinayı formatlamak zaten bir çözüm değil. Sorunun kaynağını bulmadan yapılan her türlü temiz yükleme aynı sorunu yaşamak için temiz bir başlangıçtır.

Merhaba, bilgisayarın anakartını değiştirdim. Aynı model'den takmışlar. Çalışan bir bilgisayardan da disk ve ram taktım. Kurulumdan sonra 1-2 denedim kopyalama yapıyor. Sonra tekrar baktığımda yine aynı sorunu yapmaya başlamış. Yedeklerde sorun olsa diğer bilgisayarda sıkıntı olmuyor. 

Gönderildi : 03/09/2013 17:14

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Dosya isimleri çok uzun mu?

Gönderildi : 03/09/2013 17:31

(@volkantipi-2)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Dosya isimleri çok uzun mu?

Yok çok uzun değil, anlamadığım benzer intel anakartlı bir bilgisayarda da yapıyor bunu ve birkaç dosya da böyle ama diğer bilgisayarlarda çatır çatır açıyor. 

Gönderildi : 03/09/2013 18:10

(@ertanerbek)
Famed Member

Üstad cidden ilginç bir problem yerinde bakılması gerekiyor. Ciddi bir firmadan hizmet alırsanız tahmin ediyorum çözeceklerdir.

Gönderildi : 05/09/2013 21:21

Paylaş: