Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

802.1x

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
389 Görüntüleme
(@SemihOzden)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

802.1x Wireless kısımda tek ssid ile personel vlanlarına ve misafir vlanına bağlanmak mümkün mü ?

personel vlanlarına bağlanabiliyorum fakat herhangi bir authentication işlemi yaptırmadan misafiri misafir vlanına gönderemiyorum.

nps tarafında  policy oluşturup denedim ama başarılı olamadım.

Elinde bu konuyla ilgili makale veya örneği olan yada bu konuda bilgi sahibi biri yardımcı olabilirse sevinirim.

İlginize şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 20/06/2013 13:53

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

kontrolü sağlamak için ortamınızda RADIUS bulunuyor mu? kullanıcı kontrolünü neye gore yapıyorsunuz?

Gönderildi : 21/06/2013 00:31

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Kullandığınız cihaz nedir bilmiyorum ama sonuçta mümkünatı olan bir sistem ama cihazın desteklemesi lazım. Ikı ayrı SSID olsa idi işiniz kolaydı :).

Gönderildi : 21/06/2013 01:34

(@SemihOzden)
Trusted Member
Konu başlatıcı

* Evet ortamda radius server var.

* Zaten sıkıntı burada kullandığımız apler tek ssid yayınlayabiliyor (msm 420) 

Gönderildi : 26/06/2013 15:13

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Tek SSID yayınlıyorlarsa bu iş için radius ve switch tarafında oldukça uğraşmanız lazım. Daha makul cihazlara geçmekte fayda var.

Gönderildi : 26/06/2013 19:55

(@SemihOzden)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet msm 310 lar ile çift ssid yapabiliyorum fakat elimizde 5 tane msm 420 var.  Birkaç deneme yaptım nps üzerinde policy oluştururken accept users without any cridentals. kısmını yapıyorum. daha sonra login olmaya çalışınca başarısız oluyorum ve event viewer'dan kontrol ettiğimde en üstteki policy'e takıldığını görüyorum. 

Gönderildi : 26/06/2013 20:27

(@SemihOzden)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Uzun zaman geçti şansımı deneyip konuyu güncelleyeyim 🙂 Bilgisi makalesi veya tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum konuyu hala çözemedik 🙁

Gönderildi : 27/08/2013 12:29

(@ersenyesilyurt)
Gönderiler: 42
Trusted Member

Semih Bey

Bizim kullanmış olduğumuz sistemde MSM760 Mobility controller bulunmakta ve bütün işlemler bunun üzerinden yürütülmektedir.

Mobility controller üzerinden açacağınız 16 tane SSID yayını yapabilirsiniz ve bunları istemiş olduğunuz vlana dahil edebilirsiniz

KOLAY GELSİN 

Gönderildi : 29/08/2013 13:40

Paylaş: