Forum

Ping Süresi 40...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ping Süresi 400-500-600 ms lere ulaşıyor

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
572 Görüntüleme
(@semihyildiz)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Daha önce pos Printerlara ping atamama gibi bir problemim olmuştu burdan aldığım yardımlarla ve kişisel çabalarımla bu problemi çözmüştük . Problem ve çözümü  HP NETWORKİNG adlı başlıkta paylaşmıştım.. Şimde yine bir problemim var öneri ve fikirlerinizi bekliyorum.

networkteki ping süresi 400 -500-600 mslere ulaşıyor.hatta zaman zama ping kesiliyor. 
IT-800 CASSIO EL TERMINALI  kullanıyoruz B/G standartında wifi  kartı var.

Accesspointler HP MSM466   sinyal gücü 50 dbmlerde.

networkte wifi bütün cihazlar arasında ping problemleri var. 

Fikir ve önerilerinizi bekliyorum 

Gönderildi : 14/06/2013 15:07

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar, Daha önce pos Printerlara ping atamama gibi bir problemim olmuştu burdan aldığım yardımlarla ve kişisel çabalarımla bu problemi çözmüştük . Problem ve çözümü  HP NETWORKİNG adlı başlıkta paylaşmıştım.. Şimde yine bir problemim var öneri ve fikirlerinizi bekliyorum.

networkteki ping süresi 400 -500-600 mslere ulaşıyor.hatta zaman zama ping kesiliyor. 
IT-800 CASSIO EL TERMINALI  kullanıyoruz B/G standartında wifi  kartı var.

Accesspointler HP MSM466   sinyal gücü 50 dbmlerde.

networkte wifi bütün cihazlar arasında ping problemleri var. 

Fikir ve önerilerinizi bekliyorum 

Switchlerdeki tüm ışıklar aynı anda senkron olarak mı yanıyor ? yoksa asenkron olarak mı ?

Gönderildi : 15/06/2013 13:11

(@celalanak)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Access pointlerin kanallarını kontrol edebilirmisin, eğerki manual freq. verdiyseniz bu tarz  problemler çıkabiliyor kanal listesinde auto seçip deneyiniz, olmazsa ortamdaki noise değerlerini kontrol edip ona göre manual olarak kanal verip deneyin.

Gönderildi : 18/06/2013 19:12

Paylaş: