Forum

vmware pfsense netw...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware pfsense network ayarı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

client üzerinde 2 adet ethernet kartı bulunmaktadır. 1 tanesi wan diğeri lan olarak ayarlandı. ancak wmware da pfsense kuruyorken. ethernet ayarlarını nasıl yapmalıyım ? virtual network editor kısmında vmnet 1 bridge olarak ayarlayıp ethernet kartımının markasını seçerek işaretledim vmnet 8 içinde aynı şekilde bridge olarak seçtim ancak pfsense  de ise sadece ilk seçtiğim bridge ayarı görünmektedir..

yada bu konu hakkında nasıl bir yol izlemeliyim...

sizden bilgi bekliyorum. 

Gönderildi : 13/06/2013 00:14

(@AhmetKAYIRAN)
Gönderiler: 96
Estimable Member

sizin internete çıkış yaptığınız etherneti bridge yapın diğerini de internal yapın o şekilde. sonra diğer sanal kurcağınız pc.nin ethernetinide internal yapın dhcp ayarlarsanız otomatik ip alcaktır internete direk çıkış yaparsanız.

Gönderildi : 14/06/2013 17:58

(@AhmetKAYIRAN)
Gönderiler: 96
Estimable Member

sizin internete çıkış yaptığınız etherneti bridge yapın diğerini de internal yapın o şekilde. sonra diğer sanal kurcağınız pc.nin ethernetinide internal yapın firewall kurulumunda dhcp ayarlarsanız direk çıkış yapar internete.

Gönderildi : 14/06/2013 17:59

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

sizin internete çıkış yaptığınız etherneti bridge yapın diğerini de internal yapın o şekilde. sonra diğer sanal kurcağınız pc.nin ethernetinide internal yapın firewall kurulumunda dhcp ayarlarsanız direk çıkış yapar internete.

İnternal derken. cihazın internet çıkması ile ilgili bir sorun yok ortada cihazın vmware network editör kısmında sorun bulunmaktadır. buradak vmnet1 yada vmnet8 ne olarak ifade edilecektir. vmnet1 zaten bridge olarak ayarlanmıştır. vmnet 8 ne olarak ayarlanacaktır. eğer ayarlansa bile pfsense üzerinde neden wan ve lan kısmında aynı ethernet kartını görmektedir. 

Gönderildi : 15/06/2013 03:29

Paylaş: