Forum

Hastanahe Programım...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hastanahe Programımız Donma yapıyor.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
516 Görüntüleme
(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba  Arkadaşlar  ;

Sorun Şu. 15  bilgisayar  kulanımdakı bi  tıp merkezimizde  ibm t110  server  bulunmakta seprasoft   hastahane  programı  kulanmaktayız 15 bilgisayarda  seprasoft programı  donma yapıyor  agır çalişiyor sizce sorun ne olabilir.? 

Yapılan Uygulamalar:

TP-LINK TL-SG1024 24 Port 10/100/1000 Gigabit Switch

İBM Server  işlem performans ayarları kontrol edildi  Sorun  bulunamadı 

Programcı arkadaşlar  programda  sorun olmadıgını söyluyor

Program oracle üzeri  çalişmakta

15 bilgisayarın ethernet girisi 10/100 dur  etkilenmez diye duşunuyorum.

İBM ile goruşmedi. 

Sizce Sorun ne Olabilir.. 

Gönderildi : 03/06/2013 15:12

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

program kasma yaptıgında diger entwork islemlerini sorunsuz yapabiliyormusunuz bunu kontrol etmeniz gerek 

eger bu tarafta bir sıkıntı yok ise , programın kasma yaptıgını soyledigini zamanlarda IBM sunucuyu kontrol edebilirsiniz 

onun calısmasında da bir sorun yok ise veritabanı tarafını kontrol etmelisiniz

Gönderildi : 03/06/2013 16:16

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Vasvi  Bey İBM Server  program  düzgun çalişmaktadir. Fakat   diğer bilgisayarlarda  dagitimda sorunlar  yaşanıyor  server  H.D.D'si 7200  2 hardikstir  bundan kaynaklı olabilir  mı? 

Gönderildi : 03/06/2013 16:34

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bana sorun switch gibi geldi.

Gönderildi : 06/06/2013 16:40

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ertan Abi  1000 Switch Taktim duzelmedi Microsfot aradım yazılım engellıyor diye olabilir  adamlar lisanlı urune  ücretlı destek veriyormuş:)  Bu konuda microsoft şikayet ettim zaten  lisanslı olan ürüne  nasıl ücretli destek veriyorlar  anlamış degilim. Neyse kı sorunu iyice   araştırdım  programcıların kulandıgı  saglık net diye  bi programları var İBM  aradım saolsunlar sisteme  baglandı  ve sorunu  ordan duzeltıler saglıkneti devre  dışı bıraktı  sorunumuz duzelti. Kolay gelsın  Tşk ederim  İlginiz  için..  

Gönderildi : 06/06/2013 21:30

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Ertan Abi  1000 Switch Taktim duzelmedi Microsfot aradım yazılım engellıyor diye olabilir  adamlar lisanlı urune  ücretlı destek veriyormuş:)  Bu konuda microsoft şikayet ettim zaten  lisanslı olan ürüne  nasıl ücretli destek veriyorlar  anlamış degilim. Neyse kı sorunu iyice   araştırdım  programcıların kulandıgı  saglık net diye  bi programları var İBM  aradım saolsunlar sisteme  baglandı  ve sorunu  ordan duzeltıler saglıkneti devre  dışı bıraktı  sorunumuz duzelti. Kolay gelsın  Tşk ederim  İlginiz  için..  

Düzelmesine çok sevindim.

Gönderildi : 06/06/2013 23:09

Paylaş: