Forum

ip adresinden yer t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ip adresinden yer tespiti

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba

bir forum sitesinde bir üyenin ip mden nerede olduğumu forumda söylemesi üzerine merak ettim.netten biraz baktım.bazı siteler var ki ip i yapıştırınca ya başka bir şehir ya da yakın bir şehir gösteriyor.ip den tam adresi nasıl öğrenebilirim?

Gönderildi : 02/05/2013 22:03

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

Merhaba

Forum sitelerine giriş yaptığınız andan itibaren hangi şehirden hani tarayıcıdan o siteye nasıl geldiğinize kadar(arama motoru vs vs) tüm bilgiler site yönetici tarafından görüntülenmekte.Bununla beraber sizin gelmiş olduğunuz Ip size en yakın bir santralden aldığınız IP dir eğer ev kullanıcıysanız bu yer tahmininde biraz sapmalar olabilir.Fakat kurumsal bir firmada sabit IP kullanıyorsanız yer tespiti yapılabilir. 

Gönderildi : 02/05/2013 23:01

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ama bu forumdaki yönetici değildi sıradan bir üyeydi.nasıl görmüş olabilir ben nasıl görebilirim bunu?

Gönderildi : 03/05/2013 01:15

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Normal üye gibi görünen bir yetkili olabilir, arkadaşı yetkili olabilir. Diğer türlü sizin bilgisayarınıza trojan, virüs, keylogger vs atmış olması gerekir.

Gönderildi : 03/05/2013 13:42

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

direkt bulunduğum şehri söyledi şok geçirdim ben bile ip mden netten bakınca kendi şehrim çıkmıyor yakın ya da alakasız yer çıkıyor.

ne göndermiş olabilir?

ya da ben nasıl onun gördüğü gibi ip mden bulunduğum yeri görebilirim? 

Gönderildi : 03/05/2013 15:12

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Muhtemelen sizi tanıyan birisidir bu durumda veya daha önceleri bir mesajınızda bahsetmiş olabilirsiniz veya forumun scriptinin bir açığını kullanıyor da olabilir. Bu ihtimallerin sayısı bayağı bir fazla. Virüs programınız nedir bilmiyorum ama internet security özelliği olan bir program ile taratabilirsiniz bilgisayarınızı. (Kaspersky internet security, Comodo internet security vb.)

Gönderildi : 03/05/2013 16:16

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

direkt bulunduğum şehri söyledi şok geçirdim ben bile ip mden netten bakınca kendi şehrim çıkmıyor yakın ya da alakasız yer çıkıyor.

ne göndermiş olabilir?

ya da ben nasıl onun gördüğü gibi ip mden bulunduğum yeri görebilirim? 

Kurumsal kayıtlı bir ip ise bulunma oranı daha yüksektir. Buradaki gibi siteler size yardımcı olur. Ancak %100 garanti etmez.

Şuan bu post'u Ankaradan yazdığınız gibi vs..

Gönderildi : 03/05/2013 16:27

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

evet işte ankarada değilim ama o direkt şehrimi söyledi şaşırdım ve tabii ki tedirginlik yaratıyor.ayrıca kesinlikle beni tanıyan biri değil.bulunabiliyorsa bu merak ediyorum sorduğum bu.evden bağlanmıştım kurumsal bir ip de değil.ve ne yazık ki antivirüsüm  vardı yenilemediğim için işe yaramıyordu kaldırdım bişey kullanmıyorum şu an.

Gönderildi : 03/05/2013 21:21

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Anlaşıldığı kadarıyla gerekli etkiyi yapmış.:) bir cümle bir dünyayı fethetmek.

Kişilerin elinde ip havuzu bilgileri olursa nokta atışı yaparlar.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/05/2013 22:41

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Anlaşıldığı kadarıyla gerekli etkiyi yapmış.:) bir cümle bir dünyayı fethetmek.

Kişilerin elinde ip havuzu bilgileri olursa nokta atışı yaparlar.

ip havuzu nasıl olur? 

Gönderildi : 04/05/2013 00:34

Paylaş: