Forum

Ağ bağlantısı var/y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ bağlantısı var/yok?-Çözüldü

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,161 Görüntüleme
(@MeteTASCI)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Bilgisayarımızın özellikleri : Gigabayt anakart , onboard nvidia ethernet.

Ağ kartında hiçbir sorun yok.

Format atıp , Windows Xp kurdum. Ağ bağlantısında sarı ünlem işareti var. DHCP'den ip almış görünüyor ama internete çıkmıyor.

Windows 7 kurdum , kartı otomatik tanıdı.  DHCP'den ip almış görünüyor ama internete çıkmıyor.

İşin enterasan tarafı : Acronis ile ağ üzerinden imaj yükleyebiliyorum bu bilgisayara. İmaj yüklemede hiç sorun. Bilgisayar açılıyor ama ağ simgesinde gene sarı ünlem işareti.

Sabit ip vererek denedim sonuç değişmedi. Diğer bilgisayarların ağ kablosu ile denedim sonuç yok. 

Ne önerirsiniz? 

Gönderildi : 19/04/2013 11:49

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

Gigabyte anakartınızın güncel driverlarını sitesinden indirip kurun, eğer yine olmaz ise Ethernet kartı temin edip kullanabilirsiniz.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 19/04/2013 11:54

(@MeteTASCI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Gigabyte anakartınızın güncel driverlarını sitesinden indirip kurun, eğer yine olmaz ise Ethernet kartı temin edip kullanabilirsiniz.

İyi Çalışmalar

Driver güncel. Aynı özelliklere sahip bilgisayarlardan oluşan bir labaratuvarımızda sorun.

İmaj yüklerken hiç sorun olmaması çok garip.

Ağ üzerinden imaj yükleyemesem kart bozuk diyeceğim ama o da değil. 

Gönderildi : 19/04/2013 12:13

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member

Aradaki switch yada hub ı kontrol ettiniz mi? ve bu yaşanan sorun sadece 1 bilgisayarda mı, yoksa 1 den fazlamı,

Şu şekilde bir test yapmanızı rica edeceğim, 2 bilgisayar arasına sadece tek network kablosuyla bağlantı kurup lokal olarak bilgisayarlara IP verin, bağlandı uyarısını veriyorsa Ethernet kartınızda sorun olmadığı anlamına gelir.

İyi Çalışmalar

Kolay Gelsin

Gönderildi : 19/04/2013 13:24

(@MeteTASCI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu sorun sadece 1 bilgisayarda.

switch ve hub'i kontrol ettim. diğer bilgisayarlar sorunsuz şekilde internete çıkabiliyor.

Diğer bilgisayarlar ile dosya alışverişi vs. yapabiliyor.

Gönderildi : 19/04/2013 13:45

(@erkanbbayraktaroglu)
Reputable Member

Benim merak ettiğim, elle IP verdiğinizde bağlandı uyarısını veriyormu? elinizde Ethernet kartı varsa birde onu takıp deneyin, kullanmış olduğunuz virüs programı bilgisayarınızın internete çıkışınıda engelliyor olabilir.

Gönderildi : 19/04/2013 14:36

(@MeteTASCI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Harici ethernet kartı ile sorunsuz bağlanabiliyor.

Onboard olan ile sadece yerel ağa bağlanıyor internete bağlanmıyor.

Antivirüs programı yok.

Sadece windows 7 kurulu sistemde. Yeni temiz bir kurulum. Tüm disk biçimlendirilerek kuruldu.

Onboard kartta sorun olsa yerel ağı da görmez herhalde ama çıkamadım işin içinden 

Gönderildi : 19/04/2013 16:23

(@MeteTASCI)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ethernet Özellikleri / Gelişmiş / Ayarlarından İletişim yapısında(Link Speed) 10 MB Full Dublex'e çevir

Bu yolla çözebildim.

Teşekkürler 

Gönderildi : 19/04/2013 20:12

(@metineren)
Gönderiler: 99
Estimable Member

konuyu yeni gördüm ve bende tam bunu önerecektim 🙂

Gönderildi : 21/04/2013 01:43

Paylaş: