Forum

Server uzerindeki d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server uzerindeki dosyaya ulasmak

25 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
936 Görüntüleme
(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member

kafayi cizicem hocam ben en sonunda 🙂

Peki ben her seferinde sifre sormamasi icin ne yapabilirim bütün sorunum bu..? Domain e alamam cunku vistalar home...

ve kullanicilardan bazilari bu klasor lere ulasmak zorunda her seferinde de kullanici adi sifre girmemesi gerekiyor.yokmu bunun bir yolu? net use dediler bir turlu basaramadim denilen komutlarla.Varsa yapabilen biri lutfen yardim etsin,her gun ayni seyle karsi karsiya kaliyorum isyerinde,bu sorunu cozmem gerekiyor

Tesekkurler..

selam,

benim bildiğim kadarıyla domain ortamı varsa client os ne olursa olsun dediğiniz gibi domain member olmadan kaynaklara erişemez. client pc yi açar erişimini sağlarsınız ama makina kapanıp yeniden açıldığında yine erişemez, her seferinde yeniden erişim ayarı ister.

xp lerin sorunsuz bağlanmasının sebebi start up ta önceden eklenmiş bir batch ya da script olabilir mi?

ayrıca bu şartlarda çözüm olarak (domaine üye yapılamadığından)batch ya da script dosyası dışında bir çözüm gelmiyor aklıma

Gönderildi : 24/08/2008 03:04

(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yanlis biliyorsun hocam,dedigin gibi bir durum soz konusu degil.Dedigin gibi olsa xp lerde her baglanirken sifre isterdi neden istemiyor ? startup da falan birsey yok ayrica..

Gönderildi : 25/08/2008 01:02

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

NET USE komutu kullanarak yapabileceğinizi söyleyeyim. Eğer Net use nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız

ÖR: net use z: \\server1\c  /User:omer 123456 /yes

Seklinde ki bir map ile işinizi görebilirsiniz. Tabiki yetkili bir kullanıcı kullanmanız gerekiyor.

Gönderildi : 25/08/2008 17:59

(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

hocam dedigin komutu yaptim  net use z: \\termtr\ASBIS_TR_SALES /user:vista 123456 /persistent:yes     

fakat pc yi kapatip actiginda gene sifre soruyor..benmi yanlislik yapiyorum ?

Gönderildi : 26/08/2008 13:32

(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member

hocam dedigin komutu yaptim  net use z: \\termtr\ASBIS_TR_SALES /user:vista 123456 /persistent:yes     

fakat pc yi kapatip actiginda gene sifre soruyor..benmi yanlislik yapiyorum ?

akın bey,

net use komutunu yetkili kullanıcı ile vererek yapabilirsiniz, ancak başınıza geldiği gibi pc yeniden açıldığında yine bağlanmaz yine net use yapmanız gerekir.

size önerim;

notepad dosyası açarak dos ekranda yazdığınız net use komutunu direk bu notepad dosyasına yazın ve uzantısını .bat yaparak kaydedin. daha sonra bu dosyayı startup' a ekleyin. bir daha sorun yaşamazsınız.

kolay gelsin

Gönderildi : 26/08/2008 14:51

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Yönetici haklarıyla Komut istemini açarak bu komutları yazdığınızı farzediyorum. Aslında

Çözüm 1 -  Yazdıklarınızı bir bat dosyası olarak startupa koyabilirsiniz.

Çözüm 2 - Microsoft un bu konuyla ilgili makalesi ise şu şekilde;

Store passwords for automatic logon

You can store passwords in Windows that you use to log on to websites or networks. That way, you don't have to type your password because Windows will log you on automatically every time you return to that location.

1.

Open User Accounts by clicking the Start button Picture of the Start button, clicking Control Panel, clicking User Accounts and Family Safety (or clicking User Accounts, if you are connected to a network domain), and then clicking User Accounts.

2.

In the left pane, click Manage your network passwords.

3.

Click Add.

4.

In the Log on to box, type the name of the computer on the network or the URL of the website that you want to access.

5.

In the User name and Password boxes, type the user name and password that you use for that computer or website, and then click OK

Çözüm 3 -  Regeditten

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa] altında   "DisableDomainCreds" adında bir DWORD değeri oluşturun.

Password storage değerlerine göre (0 = enable storage (default), 1 = disable storage) dir.

Bu konularla ilgili MS in DETAYLI bir makaleside http://support.microsoft.com/kb/306541  bulunmaktadır.

Çözümsüz Sorunuz Kalmaması Dileğiyle  Kolay Gelsin.

Gönderildi : 27/08/2008 18:06

Sayfa 2 / 2
Paylaş: