Forum

Ağ bağdaştırıcı sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ bağdaştırıcı sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
520 Görüntüleme
(@baykalmusa)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese selamlar, saygılar değerli üstatlar.
Benim iki gündür halletmeye çalıştığım ciddi bir sorunum var ve bu sorunun ağ bağdaştırıcısı ile ilgili olduğunu zannediyorum.
Sorunu biraz örneklendirerek açacak olur isem, download yapamıyorum, günecele yapamıyorum. Mesela youtubeden video izlemeye çalıştığım zaman video yüklenmiyor. bazı internet sitelerini açmam dakikalar alıyor özellikle içeriğinde flash bulunanları. Yine pek çok internet sitesinden dosya indirmeye kalktığım zaman bu sorun ile karşılaşıyorum. Hatta adobe'nin web sitesine girip flash player'ı dahi indiremedim.Sadece torrent üzerinden dosya indirmem mümkün olabiliyor.
Bunu önüne geçebilmnek için Spotflux yazılımını yükledim, bir nevi proxy programı. Onunla internete girdiğim zaman her türlü download'ı yapmam mümkün oluyor ancak o programı kullanarak ta istediğim internet hızına ulaşabilmem mümkün olmuyor maalesef..

İşletim sistemim windows 7 ultimate (32bit).

Gönderildi : 13/03/2013 21:49

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Öncelikle herkese selamlar, saygılar değerli üstatlar.
Benim iki gündür halletmeye çalıştığım ciddi bir sorunum var ve bu sorunun ağ bağdaştırıcısı ile ilgili olduğunu zannediyorum.
Sorunu biraz örneklendirerek açacak olur isem, download yapamıyorum, günecele yapamıyorum. Mesela youtubeden video izlemeye çalıştığım zaman video yüklenmiyor. bazı internet sitelerini açmam dakikalar alıyor özellikle içeriğinde flash bulunanları. Yine pek çok internet sitesinden dosya indirmeye kalktığım zaman bu sorun ile karşılaşıyorum. Hatta adobe'nin web sitesine girip flash player'ı dahi indiremedim.Sadece torrent üzerinden dosya indirmem mümkün olabiliyor.
Bunu önüne geçebilmnek için Spotflux yazılımını yükledim, bir nevi proxy programı. Onunla internete girdiğim zaman her türlü download'ı yapmam mümkün oluyor ancak o programı kullanarak ta istediğim internet hızına ulaşabilmem mümkün olmuyor maalesef..

İşletim sistemim windows 7 ultimate (32bit).

Baykal hocam bu sorun çalıştığınız yerdemi yoksa evdemi yaşıyorsunuz ?

Gönderildi : 14/03/2013 00:32

(@baykalmusa)
Active Member
Konu başlatıcı

Ev bilgisayarımdayaşıyorum hocam. Aslında windows ile ilgili tüm problemleri aşacağıma inanan birisi isi idim iki gün öncesine kadar 🙂

Gönderildi : 14/03/2013 01:59

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Ev bilgisayarımdayaşıyorum hocam. Aslında windows ile ilgili tüm problemleri aşacağıma inanan birisi isi idim iki gün öncesine kadar 🙂

Bu tür işlerde sorunn sürümü donanımmı olduğunu olduğunu anlamanın kısa bir yolu var, Birtane Ubuntu Live CD edinin bununla bilgisayarınızı açın ve internet denemelerinizi yapın. Eğer hızda bir değişiklik var ise muhtemel asıl işletim sisteminizde sorun vardır. Bu durumda düzeltmeye çalışmakla zaman kaybedebilirsiniz ya da yedekleri alır Microsftun tabiri ile bir Fresh Install ayapabilirsiniz :D.

Gönderildi : 14/03/2013 02:46

(@baykalmusa)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam ftp'den dosya çeker iken dosyanın büyüklüğü ne olursa olsun herhangi bir problem ile karşılaşmıyorum yani sorunun yazılımsal olduğu kanaatindeyim. Antivirüs kullanan birisi değilim ancak eset smart security yazılımı yüklediğim zaman windows 7 güncellemelerini yapabildim. Normal koşullarda güncelleme sunucularının yoğun olduğu hatasını alıyordum. Bir kaç değişik antivirüs programı kullanarak bilgisayarı tarattım ve herhengi bir vürüse de rastlayamadım. Son olarak bilgisayar kasasını futbol maçına gidip hakemin kafasına atmayı düşünüyorum 🙂

Gönderildi : 14/03/2013 19:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Hocam hakemede yazık diyerek başlayayım 🙂

yedek bir ethernet kartı yada usb ethernet tarzı bir şey varsa elinizde test ederek interface bazlı sorun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Hocam ftp'den dosya çeker iken dosyanın büyüklüğü ne olursa olsun herhangi bir problem ile karşılaşmıyorum yani sorunun yazılımsal olduğu kanaatindeyim. Antivirüs kullanan birisi değilim ancak eset smart security yazılımı yüklediğim zaman windows 7 güncellemelerini yapabildim. Normal koşullarda güncelleme sunucularının yoğun olduğu hatasını alıyordum. Bir kaç değişik antivirüs programı kullanarak bilgisayarı tarattım ve herhengi bir vürüse de rastlayamadım. Son olarak bilgisayar kasasını futbol maçına gidip hakemin kafasına atmayı düşünüyorum 🙂

Gönderildi : 14/03/2013 19:57

(@baykalmusa)
Active Member
Konu başlatıcı

Ağ bağlantısında bir şeyler yaptım sorunu sonunda çözebildim ama ne yaptığımı bende bilmiyorum 🙂 Herkese teşekkür ederim.

Gönderildi : 15/03/2013 20:10

(@YAVUZEMRE)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Merhabalar

Öncelikle tlekom tarafından hızını öğrenmenizi tavsiye ederim.

Eğer Telekom tarafında problem yok ise, usb portlu bir modem ile sorunun Ethernet kartınızda mı yoksa bilgisayarın genelınde mi olduğunu öğrenelim. Yada en basitinden net hızını ksen virüslerde mevcut... Combofix yardımıyla kısa bir taramadan geçirmenizi tavsiye ederim...

yardımcı olabilmişimdir inş.

Gönderildi : 21/03/2013 20:47

(@baykalmusa)
Active Member
Konu başlatıcı

Aynı sorunu yaşayan arkadaş olabileceğini düşündüğüm için yazıyorum. Çünkü bu konuda ben çok fazla araştırma yapmama rağmen gerekli bilgiye ulaşmakta zorluk çektim.
Sorunun çözümü linkteki makalede mevcut.
Herkese teşekkür ederim.
http://support.microsoft.com/kb/250367/tr

Gönderildi : 23/03/2013 08:31

Paylaş: