Adsl ile server bağ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Adsl ile server bağlantı problemi  

  RSS
Atilla Kayış
(@AtillaKayis)
Üye

Selamlar,

Üzerinde server 2003 işletim sistemi olan ve ttnet den statik ip ye sahip bir sunucumuz var. Üzerinde müşterilerilerimizin sipariş yollayabildikleri bir web uygulaması mevcut. Ayrıca elemanlarımızın kullanmakta olduğu netbook  üzerinde çalışan programlar bu statik ip üzerinden server'a ulaşıp veri güncellemesi yapıyorlar. 3 gün öncesine kadar hiç bir sorun yoktu fakat şimdi dışarıdan adsl üzerinden server'a ulaşılamıyor. Ne web uygulaması nede uzak masaüstü bağlantısı kurulamıyor. Browser'a adres girildiğinde bayağı bir bekleme oluyor ve daha sonra sayfa açılamıyor hatası veriyor.Aynı şekilde uzak masaüstü bağlantısı yapmak istediğimizde yine server giriş ekranı açılmaya çalışıyor fakat şifre ekranı gelmeden kum saati gözükür bir şekilde kalıyor ve bir süre sonra bağlantı hatası verip kapatılıyor. Şimdi gelelim işin en ilginç tarafına. Bu sorunların hiçbiri dışarıdan bilgisayarımı GMS hattının 3G sini kullanarak internete bağladığımda yaşanmıyor. Yani 3G kullandığımda hiçbir problem yok fakat adsl ile bağlanmak istediğimde sorun çıkarıyor. Telekom'a gittim bir sorun gözükmüyor dediler. Ayrıca modemi değiştirdim yine aynı sorun devam etti. Hatta diğer adsl hattını da denedim yine aynı sorunla karşılaştım. Bu konu hakkında düşünce ve çözüm önerilerinizi rica ediyorum.

Teşekkürler. 

Alıntı
Gönderildi : 06/02/2013 13:14
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Adsl takılıyken portaları açtığınızda dışarıdan gerekli portlara telnet çekebiliyor musunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/02/2013 01:32
Atilla Kayış
(@AtillaKayis)
Üye

Web sayfası için 80 portunu ve Uzak Masaüstü için 3389 portunu denedim fakat bağlanıyor diyip öyle kalıyor. Yani bağlantı kuramıyor. Ama port belirtmeden direkt olarak server'a bağlanabiliyor. Ayrıca server'a vpn yaparken de bir sorun çıkmıyor. Gayet normal bir şekilde vpn kurulabiliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/02/2013 03:55
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Daha önce böyle bir problemle karşılaşmadım. Farklı bir adsl hattınız var mı ortamınız da? Telnete yanıt alabiliyor musunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/02/2013 01:19
Atilla Kayış
(@AtillaKayis)
Üye

Başka bir adsl bağlantımız da var ve onuda denedim. Yine aynı problemler onda da oluyor. İşin ilginç tarafı bu sorunlar 3G ile neden olmuyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/02/2013 02:19
Erkan BÜYÜKBAYRAKTAROĞLU
(@erkanbbayraktaroglu)
Üye

Merhaba;

Çalıştığınız yerde Dinamik IP alan adsl hattınız varmı, eğer varsa o hat üzerinden kontrol etmenizi rica ederim. Yaşadığınız sorun tahminimce bölge santralinizle alakalı, çünkü iki adet adsl hattınız var ve ikisinden de aynı sorunu yaşıyorsunuz, Modemi değiştirdiniz ve sorun devam ediyor, Bence size tahsis edilen statip IP de sorun olabilir, farklı bir statik IP talebinde bulunup kontrol edebilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/02/2013 11:45
Atilla Kayış
(@AtillaKayis)
Üye

Dinamik IP alan adsl hattını da denedim o da aynı fakat bu gün bazı müşterilerin adsl hattından bize ulaşabildiklerini gördüm. Bir araştırma yaptım bazı müşteriler hala bağlanamama sorunu yaşıyordu. Kısacası bazı adsl bağlantılarından ulaşılabiliyor bazılarından ulaşılamıyor. Acaba sorun bizim bağlı olduğumuz santralden mi yoksa müşterilerin bağlantı kurdukları santraldeki portlar ile alakalımı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/02/2013 03:24
Paylaş: